Najlepsze koła naukowe w Polsce nagrodzone StRuNami

Fot. Weronika Wysocka
Fot. Weronika Wysocka

Rozstrzygnięto konkurs StRuNa na najciekawsze projekty zrealizowane przez polskie koła naukowe. W głównej kategorii nagrodzono Studenckie Koło Naukowe „Molekuła” z Uniwersytetu Gdańskiego, które doceniono za badania nad działaniem różnych produktów spożywczych na szczep bakterii E. coli.

Celem konkursu StRuNa jest nagrodzenia studentów i doktorantów, którzy zespołowo zrealizowali najciekawsze projekty naukowe. Ponadto w konkursie honorowani są opiekunowie naukowi i twórcy podmiotów rozpoczynających aktywność naukową. Konkurs rozstrzygnięto w niedzielę podczas kongresu ruchu naukowego IKONA 2018 w Warszawie.

Kategorią główną konkursu jest "Projekt Roku 2018". W tym roku pierwszą nagrodę w tej kategorii zdobyło SKN „Molekuła” z Uniwersytetu Gdańskiego za pierwsze badania nad wpływem produktów spożywczych na produkcję toksyn Shiga w enterokrwotocznych szczepach Escherichia coli.

Nagrodę StRuNa w kategorii koło naukowe roku 2018 zdobyło Koło Badań Psychologicznych „Experior” z Uniwersytetu Gdańskiego.

Opiekunem Naukowym Roku 2018 ogłoszona została dr hab. Monika Jakubek-Raczkowska za wspieranie Koła Naukowego Historyków Sztuki Średniowiecza z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Za Debiut Roku 2018 uznano SKN Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej z WUM.

Z kolei Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej z UAM w Poznaniu zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii Wyprawa Roku 2018 za projekt: "Studenci UAM bez Granic – Madagaskar".

Konferencją Roku 2018 okazała się Konferencja Inżynierii Biomedycznej zorganizowana przez Koło Naukowe „PROgressio PROmotio” z Politechniki Poznańskiej.

Nazwa StRuNa to skrótowiec utworzony z pierwszych liter słów St-udencki Ru-ch Na-ukowy. Konkurs organizowany jest przez Fundusz Pomocy Studentom - niezależną, ogólnopolską organizację pozarządową, która prowadzi działania o charakterze edukacyjnym, informacyjnym, charytatywnym czy badawczym.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ekr/

Galeria (3 zdjęcia)

  • Na zdjęciu Karolina  Pierzynowska z SKN „Molekuła” Uniwersytetu Gdańskiego; fot. Weronika Wysocka
    1/3
    Na zdjęciu Karolina Pierzynowska z SKN „Molekuła” Uniwersytetu Gdańskiego; fot. Weronika Wysocka
  • Na zdjęciu studenci z koła Badań Psychologicznych  „Experior” z Uniwersytetu Gdańskiego; fot. Weronika Wysocka
    2/3
    Na zdjęciu studenci z koła Badań Psychologicznych „Experior” z Uniwersytetu Gdańskiego; fot. Weronika Wysocka
  • Na zdjęciu Katarzyna Bogucka i Marta Wawrzyniak z Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej UAM w Poznaniu; fot. Weronika Wysocka
    3/3
    Na zdjęciu Katarzyna Bogucka i Marta Wawrzyniak z Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej UAM w Poznaniu; fot. Weronika Wysocka

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ponad 40 naukowców z Nagrodami Prezesa Rady Ministrów

  • Minister nauki D. Wieczorek z uczestnikami konkursu StRuNa 2024. Fot. mat. pars.

    Studenckie koła naukowe nagrodzone w 14. edycji konkursu StRuNa

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera