Ruszają prace związane z budową drugiego etapu Parku LifeScience w Krakowie

<strong>Rozpoczyna się drugi etap tworzenia Jagiellońskiego Parku i Inkubatora Technologii dedykowanego naukom przyrodniczym (Park LifeScience) w Krakowie, polegający na wybudowaniu dwóch nowych budynków &quot;Bioinkubatora&quot; i &quot;Parku Technologicznego II&quot;.</strong> Pierwszy budynek, &quot;Park Technologiczny I&quot; został niedawno oddany do użytku.

Jak poinformował 25 marca Mariusz Piasecki ze spółki Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI), cały projekt zakłada utworzenie w sąsiedztwie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, najwyższej jakości infrastruktury naukowo-badawczej w dziedzinie nauk przyrodniczych, spełniającej wymogi i oczekiwania zarówno dużych firm farmaceutycznych i małych przedsiębiorstw z branży. Na terenie kompleksu znajdzie zatrudnienie łącznie około 500 naukowców.

Wartość całego projektu szacuje się na 200 mln zł. Park LifeScience ma być kompleksem trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 20átysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanych w sąsiedztwie III Kampusu UJ w Krakowie. Do pierwszego z nich, udostępniającego 6 tys. m kw. wprowadzają się już pierwsi najemcy - m.in. spółki Laboratoria Wessling, BioCentrum i JCI Venture. Znajdzie się w nim także Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków.

Spółka JCI podpisała już umowę z wykonawcą dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla drugiego etapu inwestycji. Zostało nim konsorcjum firm PM Group Polska oraz Project Management Ltd. Umowa o wartości 3,4 mln zł obejmuje kompleksowe zaprojektowanie dwóch budynków: "Bioinkubatora" i "Parku Technologicznego II".

Jagiellońskie Centrum Innowacji to spółka powołana przez Uniwersytet Jagielloński w celu zarządzania projektem Parku LifeScience. Spółka pozyskała na ten cel dofinansowanie z unijnych funduszy strukturalnych. Firma zajmuje się także promocją Krakowa jako miejsca dla rozwoju nauk przyrodniczych tj. biotechnologii, biomedycyny, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki, fizyki. RGR

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 07.05.2025. Otwarcie międzynarodowego wydarzenia European Aeronautics Days - Aerodays 2025 w Centrum Targowo-Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie, 7 bm. Wydarzenie zorganizował Instytut Lotnictwa Sieci Badawczej Łukasiewicz. PAP/Paweł Supernak

    Aerodays 2025 w Warszawie - Europa stawia na zrównoważony rozwój lotnictwa

  • Fot. Adobe Stock

    POLSA szuka krótkofalowców do łączności radiowych z polskim astronautą na ISS

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera