W sobotę konferencja "Dni Eko" w SGGW

<strong>Z</strong><strong>ainteresowani ekologią powinni 19 czerwca odwiedzić Kampus Główny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.</strong> Tego dnia odbędzie się tam Interaktywna Konferencja &quot;Dni Eko&quot;, organizowana przez AIESEC - organizację studencką i Europejską Platformę Recyklingu, zajmująca się w Polsce odzyskiem i recyklingiem zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

Najważniejszym punktem imprezy będzie debata, z udziałem ekspertów ze świata nauki (Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, SGGW, Instytut Energii Odnawialnej, Instytut Energii Atomowej), członków organizacji pozarządowych (m.in. Partia Zieloni 2004, Fundacja Nasza Ziemia, Eko Patrol) oraz przedstawicieli administracji centralnej i regionalnej (m.in. Biuro Ochrony Środowiska m.st. Warszawy, Referat do spraw Ekologicznych Straży Miejskiej, Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami).

W programie konferencji m.in. wykłady związane z problematyką zmian klimatu, odnawialnych źródeł energii na Mazowszu i w innych częściach kraju, korzyści i trudności wynikające z programu budowy energetyki jądrowej w Polsce.

Organizatorzy zaplanowali też zbiórkę elektrośmieci i warsztaty poświęcone projektowaniu idealnego, dobrze skomunikowanego miasta.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie: www.aiesec.pl/eko

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Wrocław, 23.07.2025. Dr Weronika Urbańska (P) z Politechniki Wrocławskiej oraz Ewa Borowska (L) ze startupu Extremo Technologies na spotkaniu dla mediów w laboratoriach PW, 23 bm. W trakcie wydarzenia zostały zaprezentowane próbki, poddawane eksperymentom w przestrzeni kosmicznej podczas misji Ignis z udziałem polskiego astronauty Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. (mk/amb) PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Naukowcy zbadają przydatność mikroglonów wulkanicznych do pozyskiwania surowców w kosmosie

  • Warszawa, 21.07.2025. Wiceminister klimatu i środowiska, Główny Konserwator Przyrody Mikołaj Dorożała na konferencji prasowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska w Warszawie. PAP/Piotr Nowak

    Dorożała: monitoring niedźwiedzi z Gminy Cisna to kwestia paru tygodni

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera