<strong>Do 14 wrześni internauci mogą głosować na Osobowość Polskiej Edukacji. Do wyboru mają 13 osób, nominowanych przez autorytety życia publicznego, nauki i kultury.</strong> Konkurs jest organizowany przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz Redakcję miesięcznika "Dyrektor Szkoły".
Do tytułu Osobowości mogą pretendować nauczyciele i dyrektorzy, działacze organizacji pozarządowych i związkowych, dziennikarze i ludzie mediów promujący edukację, politycy i decydenci, urzędnicy oświatowi, nauczyciele akademiccy szkolący nauczycieli, autorzy programów, podręczników i książek o tematyce edukacyjnej, wydawcy, prawnicy - znawcy przepisów oświatowych, każdy, kto zajmuje się edukacją.
Kandydatów do tego zaszczytnego tytułu wskazują ludzie niekoniecznie związani z oświatą, ale sami będący znakomitościami w swoich środowiskach.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w trakcie XII Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli w dniach od 16 do 18 września.
Wśród osób nominowanych do nagrody w konkursie są: Danuta Elsner, niezależny edukator, Dorota Klus-Stasińska z UG, Bogusław Kołcz z Akademickiego Liceum i Gimnazjum w Nowym Sączu, Wiesław Kossakowski - dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, doc. Lech Mankiewicz - dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, Joanna Nowacka - dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej "Niedźwiednik", Teresa Ogrodzińska - prezes zarządu Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komenskiego, Grzegorz Senderowicz -nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu, Małgorzata Sinica - naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego, Bogdan Sobczuk - nauczyciel fizyki z Zespołu Szkół w Toruniu, Krystyna Starczewska - prezes Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej, Ryszard Szubartowski - nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gdyni oraz Cezary Urban - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie.
Każda osoba była nominowana do nagrody przez jednego z nominujących.
Głosowanie odbywa się na stronie: http://www.dyrektorszkoly.pl/osobowosc2010/index.html
Wśród internatów, którzy oddadzą swój głos rozlosowana będzie nagroda. LT
PAP - Nauka w Polsce
agt/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.