SGH wspólnie z paryską HEC otwiera studia z zarządzania ryzykiem

<strong>Podyplomowe studia w języku angielskim z zarządzania ryzykiem otwiera w październiku Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wspólnie ze specjalizującą się w zarządzaniu prestiżową paryską uczelnią HEC. </strong>Rekrutacja trwa.

HEC School of Management zajęła 1. miejsce w najnowszym międzynarodowym rankingu "Financial Times" szkół biznesu prowadzących programy executive education.

Zajęcia na kierunku Risk Management in International Business rozpoczną się w październiku i potrwają do lipca 2012 roku. Jak informuje SGH w przesłanym PAP komunikacie, studia są skierowane do szerokiej grupy osób zainteresowanych podwyższeniem swoich kwalifikacji z zakresu identyfikowania i zarządzania czynnikami ryzyka w wybranych typach działalności gospodarczej. W swoim założeniu studia pozwolą na poznanie podstawowych założeń związanych z identyfikacją i zarządzaniem ryzykiem biznesowym.

"Studia uruchomiono w odpowiedzi na zaobserwowane na rynku zapotrzebowanie z zakresu wiedzy o ryzyku w działalności gospodarczej. Kryzys finansowy i postępujące problemy na rynkach finansowych bezpośrednio przekładają się na sytuację biznesu. Identyfikując brak tego typu specjalistów na rynku, zdecydowaliśmy się uruchomić właśnie taką inicjatywę edukacyjną" - mówi dr. hab. Grażyna Aniszewska, kierownik pierwszej edycji studiów.

Uczestnicy uczyć się będą zarządzania ryzykiem w korporacjach międzynarodowych i na globalnych rynkach finansowych. Program studiów umożliwia uczestnikom poznanie metod identyfikacji, pomiaru i zarządzania ryzykiem w biznesie międzynarodowym.

Zajęcia będą prowadzić wykładowcy HEC School of Management, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i praktycy życia gospodarczego. Podczas zajęć w formie wykładów, warsztatów, studiów przypadku, a także pracy nad wspólnym projektem, poruszane będą tematy takie jak kryzysy i konflikty w organizacjach wielonarodowych, analiza ryzyka kredytowego, czy zarządzanie ryzykiem w bankach. Wśród profesorów z HEC Paris w zajęciach brać będą udział m.in. Joel Bessis oraz Philippe Pele Clamour.

"Specjalistów z obszaru risk management o wykształceniu interdyscyplinarnym zaczyna w polskiej gospodarce brakować. Zwłaszcza, że coraz więcej firm zaczyna być świadomych zagrożeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i zaczyna prowadzić aktywną politykę w zakresie zarządzania poszczególnymi obszarami ryzyka" - mówi prof. Aniszewska.

SGH wraz z Ambasadą Francji przygotowuje także projekt pozwalający wprowadzić absolwentów studiów na rynek pracy. Zainteresowani słuchacze studiów będą mogli w przyszłości wziąć udział w stażach i praktykach zawodowych we francuskich firmach posiadających swoje przedstawicielstwa w Polsce.

Więcej szczegółów na temat podyplomowych studiów Risk Management in International Business tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Jemielniak: ilość dezinformacji politycznej rośnie; czas na systemową interwencję

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: Polacy wciąż niechętnie przyznają się do problemów ze zdrowiem psychicznym

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera