IBM otworzył we Wrocławiu Operacyjne Centrum Bezpieczeństwa

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Analiza bezpieczeństwa w sieci oraz zapobieganie zagrożeniom to główne zadania Operacyjnego Centrum Bezpieczeństwa, które koncern IBM uruchomił we Wrocławiu. To dziesiąty tego typu ośrodek IBM na świecie i pierwszy w Polsce.

W pierwszym etapie funkcjonowania Operacyjnego Centrum Bezpieczeństwa będzie w nim pracowało 70 osób. „Zespół jest już częściowo utworzony. Jego praca będzie polegała na monitorowaniu systemów informatycznych naszych klientów w rożnych miejscach na świecie. Bezpieczeństwo operacji przez nich dokonywanych w dużym stopniu zależy od pracy tego Centrum” - powiedziała w czwartek na konferencji prasowej dyrektor generalna IBM na Polskę i kraje bałtyckie Anna Sieńko.

Otwarcie wrocławskiego Centrum zbiegło się z publikowanym co roku raportem IBM X-Force, który wskazuje najważniejsze zagrożenia dla bezpieczeństwa sieciowego. Jak podano w raporcie, należą do nich: naruszenia prywatności w sieciach społecznościowych, ataki wykorzystujące błędy w przeglądarkach internetowych oraz brak zasad łączenia się przez pracowników z firmową siecią za pomocą prywatnych urządzeń mobilnych.

We Wrocławiu pracownicy Centrum będą monitorowali oraz reagowali na zagrożenia bezpieczeństwa sieciowego klientów IBM, do których należą firmy z niemal wszystkich branż.

IBM działa na polskim rynku od 1991 r., we Wrocławiu jest obecny od 1993 r. Siedziba firmy jest także w Warszawie. IBM posiada w Polsce m.in. specjalistyczne centra, takie jak Centrum Usług IT we Wrocławiu, Laboratorium Oprogramowania i Centrum Usług Finansowo-Księgowych w Krakowie oraz Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe w Gdańsku.

Wrocławskie Operacyjne Centrum Bezpieczeństwa jest pierwszym w Polsce tego typu ośrodkiem firmy i dziesiątym w świecie. IBM to jedna z największych na świecie firm informatycznych.

PAP - Nauka w Polsce 

pdo/ mki/ jra/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    PIE: w 2024 r. rekordowa liczbę rakiet wynoszących satelity na orbitę

  • fot. materiały prasowe

    Naukowcy opracowali nową koncepcję projektowania półprzewodników organicznych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera