Humaniści poznają zasady współpracy z biznesem

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Szkolenia ze współpracy z gospodarką i płatne staże oferuje naukowcom z szeroko pojmowanych dziedzin społecznych program „BRing. Nauki społeczne dla gospodarki”. W zajęciach weźmie udział 170 osób i potrwają one do czerwca 2014 roku.

Pogram realizuje Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera. Jednym z patronów medialnych jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

Projekt obejmuje program szkoleniowy dotyczących praktycznych aspektów współpracy nauk społecznych z gospodarką oraz program płatnych staży (3000 zł miesięcznie) dla naukowców w firmach, organizacjach pozarządowych, instytucjach publicznych.

Mogą skorzystać z niego specjaliści w dziedzinie socjologii, psychologii, pedagogiki, ekonomii, politologii, zatrudnieni w szkołach wyższych, instytutach badawczych i instytutach naukowych PAN.

Szkolenia będą organizowane w ośrodkach akademickich na terenie całego kraju w: Lublinie, Rzeszowie, Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie.

Program szkoleniowy obejmie 4 dwudniowe spotkania. Ich uczestnicy dowiedzą się: Jak znaleźć pomysł na współpracę z gospodarką? Jak zarządzać innowacyjnym projektem? Gdzie znaleźć finansowanie dla swojego pomysłu i jak chronić swoją własność intelektualną? Jak skutecznie wypromować swój pomysł na rynku?

Spośród uczestników szkoleń wyłonionych zostanie 50 stażystów, którzy zrealizują innowacyjne projekty na rzecz wybranych przez siebie firm. Podczas czteromiesięcznych staży uczestnicy otrzymają łączne wynagrodzenie w wysokości 12 tys. zł brutto za przygotowywany przez siebie projekt.

W ramach projektu powstaną także materiały edukacyjne powiązane tematycznie z problematyką szkoleń oraz case studies dotyczące wybranych aspektów współpracy nauk społecznych i gospodarki. Szkolenia będą prowadzone aktywnymi metodami nauczania, włączając w to metodę case studies, action learning itp.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Psycholog: Blue Monday to mit, nie ma poparcia w badaniach naukowych

  • Fot. Adobe Stock

    Wódka a moralność: po alkoholu spadają opory, żeby krzywdzić lub "brukać świętości"

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera