Zimowy nabór na studia

Uczelnie rozpoczęły rejestrację kandydatów na studia, którzy naukę chcą zacząć od semestru letniego - drugiego w roku akademickim 2012/2013. Oferta adresowana jest przede wszystkim do absolwentów studiów licencjackich i inżynierskich.

Jak powiedziała PAP Marta Sznajder z działu Spraw Studenckich i Dydaktyki Politechniki Białostockiej, inżynierskie studia pierwszego stopnia trwają siedem semestrów i kończą się w semestrze zimowym.

"Dlatego też nabór na studia drugiego stopnia, magisterskie, prowadzony jest w środku roku akademickiego. W ten sposób uczelnia umożliwia podjęcie studiów drugiego stopnia bezpośrednio po uzyskaniu tytułu inżyniera" - dodała.

Podobnie jest na Politechnice Wrocławskiej. Z myślą o absolwentach z tytułem inżyniera lub licencjata uczelnia przygotowała ponad 4,5 tys. miejsc na 42 kierunkach studiów stacjonarnych m.in. na wydziałach: transportu, budownictwa, informatyki czy architektury.

Politechnika Łódzka ma 1920 miejsc na studiach stacjonarnych i 395 miejsc na niestacjonarnych. Wśród 37 kierunków studiów drugiego stopnia, oferowanych przez uczelnię znajduje się m.in. budownictwo, które jest kierunkiem zamawianym prowadzonym przez Wydział Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska.

Na Politechnice Warszawskiej studia stacjonarne drugiego stopnia można w połowie roku rozpocząć na wszystkich polskojęzycznych kierunkach studiów oprócz kierunków: architektura i urbanistyka oraz budownictwo.

Ale nie tylko uczelnie techniczne rekrutują w zimie. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest gotów na przyjęcie po 120 studentów na kierunkach: towaroznawstwo, ochrona środowiska, ogrodnictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz technologia żywności.

PAP - Nauka w Polsce

ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 25.06.2026. Od lewej: rektor Akademii Wychowania Fizycznego prof. dr hab. Bartosz Molik, prorektor Akademii Górniczo-Hutniczej ds. Kształcenia prof. dr hab. inż. Krzysztof Mendrok, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Piotr Jedynak, rektor SGH Piotr Wachowiak, astronauta ESA Sławosz Uznański-Wiśniewski i rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik podczas podpisania listu intencyjnego ws. utworzenia Międzyuczelnianego Centrum Ekosystemu Kosmicznego na konferencji naukowej „Ekosystem kosmiczny rok po misji IGNIS” z okazji pierwszej rocznicy lotu Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego na Międzynarodową Stację Kosmiczną, 25 bm. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

    W rocznicę misji IGNIS powołano Międzyuczelniane Centrum Ekosystemu Kosmicznego

  • Fot. Adobe Stock

    Wydział WIM PW i ArcelorMittal Warszawa będą współpracować w zakresie kształcenia inżynierów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera