Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Łódzki otrzyma unijne pieniądze na rozwój niektórych kierunków

Niemal 4,8 mln zł unijnego dofinansowania ma otrzymać Uniwersytet Łódzki na realizację międzywydziałowego projektu kształcenia na kierunkach: informatyka z językiem angielskim, geoinformacja oraz logistyka. W projekt włączeni zostali m.in. pracodawcy z regionu łódzkiego.

Projekt "InfoGeoLog: Informatyka - Geoinformacja - Logistyka. Kształcenie w zawodach przyszłości w odpowiedzi na oczekiwania pracodawców" uzyskał drugą lokatę w konkursie i został zakwalifikowany do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

W projekt Uniwersytetu Łódzkiego zaangażowane są wydziały: matematyki i informatyki, fizyki i informatyki stosowanej, ekonomiczno-socjologiczny, nauk geograficznych i zarządzania. W jego ramach uruchomiono takie kierunki studiów jak: informatyka w j. angielskim, geoinformacja (zastosowanie systemów informacji geograficznej) oraz technologii informatycznych w logistyce w j. angielskim.

"Przyznane obecnie pieniądze pozwolą na rozszerzenie oferty tych kierunków i współpracę między wydziałami" - powiedziała w piątek PAP dr Katarzyna Lubnauer z Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ.

Studenci będą mieli możliwość wyboru modułów specjalistycznych z każdego z trzech kierunków; w ich przygotowanie włączeni zostali także pracodawcy. Przewidziano m.in. szkolenia i kursy specjalistyczne dla wszystkich studentów tych kierunków w zakresie przedsiębiorczości, umiejętności interpersonalnych oraz drugiego języka obcego. Zaplanowano także staże krajowe i zagraniczne.

Część mają prowadzić zajęć zaproszeni wykładowcy, w tym z zagranicy. Szkolenia realizowane będą przez Akademickie Biuro Karier Zawodowych Uniwersytetu Łódzkiego - zaznaczył rzecznik uczelni Tomasz Boruszczak.

Projekt "InfoGeoLog" UŁ otrzyma 4,78 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

PAP - Nauka w Polsce

szu/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera