Gry komputerowe mogą rozwijać umysł, poprawiać koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i szybkość. Od czerwca każdy internauta może skorzystać z bezpłatnej Neurogry, czyli fitnessu szarych komórek. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, by przez kolejne trzy tygodnie trenować pamięć.
Osoby, które wezmą udział w bezpłatnym badaniu realizowanym w ramach akcji \"Podrasuj sobie mózg\" na platformie internetowej Neurogra, przyczynią się przy okazji do rozwoju neuronauki. Doktorantka z Interdyscyplinarnego Centrum Stosowanych Badań Poznawczych SWPS oraz Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Anna Maria Wieczorek przy pomocy Neurogry bada, w jaki sposób fitness umysłu może przyczynić się do rozwoju, np. koncentracji uwagi czy zapamiętywania nowych informacji.
Osoby, które chcą wziąć udział w Neurogrze, powinny się zarejestrować na stronie: badania.neurogra.pl do 30 września. Przez kolejne trzy tygodnie będą trenowały pamięć, grając w ciekawe gry online.
„Do korzystania z serwisu potrzebna jest jedynie minimalna znajomość obsługi komputera i internetu. Wszystkie osoby, którym uda się przejść grę, otrzymają bonus w postaci kwartalnego, pełnego dostępu do wszystkich treningów dostępnych na platformie Neurogra.pl” – czytamy w przesłanym PAP komunikacie.
Konstrukcja gier pozwala na rozwój pamięci, uwagi, logicznego myślenia i szybkości. Serwis umożliwia trenowanie, ale także śledzenie na bieżąco swoich postępów na każdym etapie i dobieranie w trakcie gry odpowiedniego stopnia trudności, tak aby trening był jak najbardziej efektywny.
„Ćwiczenie mózgu oraz dbanie o jego sprawność powodują, że rozwijamy zdolności intelektualne, leżące u podłoża zarówno sukcesów zawodowych, jak i przydające się na co dzień” – informuje Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.
Uczestnicy grający systematycznie poddają się wysiłkowi umysłowemu, w trakcie którego w mózgu zachodzą zmiany. Wszystko dlatego, że jest on narządem plastycznym i ma zdolność dostosowywania się do wymagań, jakie przed nim stawiamy. Dzięki temu jesteśmy w stanie przyswoić nową partię materiału na egzamin czy nauczyć się obsługiwać nowy program komputerowy.
Jak wyjaśniła PAP rzeczniczka SWPS Marta Komor serwis Neurogra.pl oferuje różnego rodzaju usługi. \"Część z nich jest płatna, ale nasze badanie i rejestracja do akcji +Podrasuj sobie mózg jest bezpłatna+\" - powiedziała PAP.
PAP - Nauka w Polsce
ekr/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.