27 listopada I Międzynarodowe Forum Wysokich Technologii w Gliwicach

27 listopada w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice odbędzie się I Międzynarodowe Forum Wysokich Technologii. Zaprezentują się na nim innowacyjne firmy, a przedsiębiorcy i naukowcy będą mieli okazję nawiązać współpracę z partnerami zza wschodniej granicy.

Jak poinformowali organizatorzy, Forum ma być okazją do wymiany opinii, doświadczeń i informacji na temat funkcjonowania oraz możliwych form wsparcia instytucji i firm działających w branży IT.

Konferencja ma też umożliwić przedsiębiorcom i jednostkom naukowo-badawczym z woj. śląskiego nawiązanie kontaktów biznesowych i współpracy z partnerami ze Wschodu. Podczas Forum ma zostać podpisane porozumienie pomiędzy Parkiem Naukowo-Technologicznym Technopark Gliwice a Parkiem Wysokich Technologii w Mińsku.

Podpisanie dokumentu będzie rozwinięciem dotychczasowych działań gliwickiego Technoparku, który wspiera przedsiębiorczość akademicką oraz współpracuje z instytucjami i parkami naukowymi oraz organizacjami zagranicznymi.

Wśród firm, które zaprezentują się podczas konferencji będzie np. spółka i3D, specjalizująca się w dziedzinie interaktywnych wizualizacji trójwymiarowych oraz technologii wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy Forum zapoznają się też z dokonaniami Flytronic - ośrodka badawczo-rozwojowego, który specjalizuje się w systemach rozpoznawczo-obserwacyjnych bazujących na bezzałogowych platformach latających. W Gliwicach zaprezentuje się też spółka Ericpol Brześć, która jest przykładem szwedzko-polsko-białorusko-ukraińskiej współpracy w dziedzinie IT.

Udział w Forum zapowiedzieli m.in. przedstawiciele InfoParku Mińsk, Centrum Obliczeniowego i Centrum Informatycznego Ministerstwa Finansów Republiki Białorusi, Uniwersytetu Państwowego w Mińsku. Do Gliwic przyjadą też przedstawiciele Instytutu Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk i Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej. Uczestnikami konferencji mają być ponadto przedstawiciele ambasad Republiki Białorusi i Kazachstanu w Polsce.

Organizatorem Forum jest samorząd Gliwic i firma Herman und Doland. Patronat honorowy nad imprezą objął ambasador Republiki Białorusi.

PAP - Nauka w Polsce

kon/ pad/ krf/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Elektrooptyczna soczewka czasowa. Impuls światła zsynchronizowany z elektronicznym sygnalem sterujacym ulega transformacji w czasie, analogicznej do wiązki światła przechodzacej przez rzeczywistą soczewkę. Fot. Uniwersytet Warszawski

    Superprecyzyjny spektrometr z UW wykorzystuje informację ukrytą w fotonach

  • 25.07.2023 PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Poznań/ Łukasiewicz – PIT pracuje nad autonomicznym systemem sterowania tramwajem

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera