
Program „NAUKA” Joanny Sosnowskiej emitowany jest w TVP LUBLIN. Dziennikarka realizowała filmy dokumentalne o profesorach Lubelszczyzny, filmy o uczelniach i programy studenckie. Relacjonowała debaty naukowe i imprezy popularyzatorskie. Redaktor Sosnowska kandyduje - w kategorii Media - w IX edycji konkursu "Popularyzator Nauki", organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Joanna Sosnowska kieruje swój program przede wszystkim do środowiska naukowego Lubelszczyzny, studentów i kandydatów na studia, ale realizuje go w sposób na tyle przystępny, aby mógł być oglądany przez osoby, które nie są specjalistami w danej dziedzinie.
W programie "Nauka", emitowanym od lutego 2013 r., relacjonowane są pikniki naukowe, konferencje, seminaria, prezentowane sylwetki naukowców Lubelszczyzny, omawiane nowe kierunki studiów, odkrycia naukowe, podawane są też informacje o stypendiach. Program można oglądać również w internecie, także poprzez facebooka.
Red. Joanna Sosnowska jest adiunktem w Katedrze Realizacji Filmowej i Telewizyjnej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Ma wykształcenie polonistyczne, teologiczne i dziennikarskie. Jej praca doktorska dotyczyła problemów moralnych w polskim filmie dokumentalnym po 1989 roku.
Od 2010 roku zajmuje stanowisko dyrektora dydaktycznego Studium Telewizyjnego TVP LUBLIN. Należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich – Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych. Wyreżyserowała kilka filmów dokumentalnych, m.in. o tematyce naukowej - ”Profesor Maciejewski”, „Profesor Nikodemowicz”. Jest autorką cyklów programów społecznych i edukacyjnych oraz wielu reportaży. Realizowała filmy promocyjne i historyczne dotyczące uczelni (np. „Uczelnia przyszłości. Laboratorium Środowiskowe” oraz „Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL”), telewizyjne debaty rektorskie ( „Uczelnia XXI wieku”) i program studencki „Kwadrans akademicki”.
PAP - Nauka w Polsce
kol/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.