Uniwersytet Zielonogórski poszerza ofertę w formule 40+

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W nadchodzącym roku akademickim Uniwersytet Zielonogórski uruchomi nowe kierunki studiów w formule 40+. Do politologii dołączą inne kierunki humanistyczne – historia, filozofia, socjologia i komunikacja biznesowa w języku rosyjskim.

„Ubiegłoroczny sukces rekrutacyjny kierunku politologia 40+, na który przyjęliśmy 45 osób spowodował szersze zainteresowanie tą formułą wśród kierunków humanistycznych, którym także doskwiera ból niżu demograficznego. Liczymy, że podobne zainteresowanie wzbudzą nowe kierunki” - powiedziała PAP rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko.

Studia 40+ są to studia stacjonarne – czyli niepłatne - ze wszystkimi przysługującymi studentom dziennym prawami (stypendia socjalne, naukowe, wyjazdy zagraniczne itp.), tyle tylko, że zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych i wieczornych w dni powszednie.

„40+ to sformułowanie umowne, bo na te studia przyjmowani są także młodsi kandydaci” - wyjaśniła Sapeńko.

W przypadku politologii, historii, socjologii i komunikacji biznesowej w języku rosyjskim zielonogórska uczelnia proponuje studia 3-letnie licencjackie. Oferta dotycząca filozofii i socjologii obejmuje 2-letnie studia II stopnia (uzupełniające magisterskie).

„Filolodzy rosyjscy, tworząc nowy kierunek zastrzegli, że w razie potrzeby powstanie także grupa osób nieznających języka, zaczynająca uczyć się go od podstaw. W przypadku historii do wyboru będą dwie specjalizacje – nauczycielska i zarządzanie dokumentacją w urzędzie i firmie. Studia II stopnia na kierunku filozofia można kontynuować po wszystkich kierunkach studiów licencjackich, inżynierskich czy magisterskich” - dodała rzeczniczka.

Na wszystkich kierunkach w formule 40+ obowiązują takie same zasady rekrutacji jak na studia w trybie normalnym, tzn. konkurs świadectw na studiach I stopnia, a na studiach II stopnia ranking dyplomów. Rekrutacja rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca.

PAP - Nauka w Polsce

mmd/ krf/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Co Polacy wiedzą o sztucznej inteligencji? Sondaż naukowców z UW

  • Fot. Adobe Stock

    Osoby autystyczne uważają kamuflaż społeczny za wyczerpujący

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera