Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Zielonogórski zaprasza na XII Targi Pracy Etat 2014

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na XII Targi Pracy Etat 2014. Impreza odbędzie się w najbliższy wtorek, a jej głównym calem jest pomoc młodym ludziom w znalezieniu atrakcyjnej pracy – poinformowała PAP rzecznik uczelni Ewa Sapeńko.

Tegoroczna edycja targów zgromadzi ponad 60 wystawców - firmy z Polski i Niemiec. Wśród nich będą przedsiębiorcy m.in. z branży teleinformatycznej, samochodowej, mechanicznej, spożywczej i konsultingowej.

Ofertę przedstawią także instytucje na co dzień zajmujące się promowaniem przedsiębiorczości, a także instytucje rynku pracy.

„Te targi to okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach” - powiedziała Sapeńko.

Rzecznik dodała, że targi to nie tylko oferty, ciekawe z punktu widzenia studenta czy absolwenta, ale także propozycje dodatkowe w postaci warsztatów, wykładów czy prezentacji, które prowadzone będą przez praktyków - pracowników przedsiębiorstw.

Wzorem lat ubiegłych na targach pojawi się „Loża Ekspertów”, gdzie studenci i absolwenci w rozmowie ze specjalistą (ekspertem w danej dziedzinie) będą mogli dowiedzieć się: jak założyć działalność gospodarczą i na co zwrócić uwagę zakładając firmę, jakie korzyści można odnieść ze współpracy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości, czy też jak zabezpieczyć swoje interesy właściwie zawartą umową i ochronić patentem swój pomysł.

Targi odbędą się 18 marca w holu Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ich głównym organizatorem jest Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego, a szczegółowe informacje nt. imprezy znajdują się na stronie internetowej www.bk.uz.zgora.pl

W pierwszej edycji tych targów uczestniczyło niewiele ponad 10 firm, a ubiegły rok zgromadził ponad 60 przedsiębiorców. (PAP)

mmd/ mki/ ura/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera