Wkrótce w Poznaniu 8. Europejskie Dni Krzemu

Zintensyfikowanie dialogu pomiędzy nauką i biznesem jest celem kolejnej ósmej edycji Europejskich Dni Krzemu (8th European Silicon Days), które odbędą się w dniach 28-31 sierpnia w kampusie Morasko w Poznaniu.

Konferencja będzie kontynuacją cyklicznych spotkań światowej klasy naukowców z przedstawicielami świata przemysłu. European Silicon Days zostały zainicjowane w 2001 roku w Monachium przez WACKER Chemie AG. Ostatnie spotkanie w cyklu odbyło się w 2014 roku w Berlinie.

W czasie tegorocznej edycji spodziewanych jest ponad 250 uczestników z 18 krajów Europy, Ameryki i Azji. Wykłady w czasie sympozjum wygłoszą m. in. prof. Krzysztof Matyjaszewski, Matthias Driess, Matthias Wagner, Nicola Hüsing, Alexander C. Filippou. Oprócz wykładów plenarnych i na zaproszenie (invited lectures) przewidziano 36 krótkich wystąpień.

"Specyfiką sympozjum jest nie tylko prezentowanie najnowszych wyników przez wybitnych uczonych, ale także przez przedstawicieli przemysłu, który decyduje o rozwoju głównych kierunków w chemii krzemu. Taka wymiana idei pomiędzy naukowcami i biznesem jest kluczową rolą organizowanego w Poznaniu sympozjum" - czytamy w nadesłanym zaproszeniu.

Organizatorami spotkania są: Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii, Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Poznański Parkiem Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie www.8esd.home.amu.edu.pl

PAP - Nauka w Polsce 

szz/ bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Koncert muzyki filmowej w ramach 8. Śląskiego Festiwalu Nauki

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Myśliwiec: automatyczne systemy podawania insuliny przeważają nad innymi metodami leczenia cukrzycy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera