Uczelnie i instytucje

Dwa programy Executive MBA polskich uczelni w rankingu "Financial Times"

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Dwa programy studiów Executive MBA, realizowane przez polskie uczelnie: Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu i Akademię Leona Koźmińskiego, znalazły się w rankingu najlepszych tego typu studiów na świecie, przygotowanym przez "Financial Times". Wygrał amerykańsko-chiński program prowadzony przez Kellogg/HKUST Business School.

Ranking powstaje od 16 lat na podstawie ankiet wypełnianych przez absolwentów kierunków trzy lata po zakończeniu edukacji (roczna próba obejmuje 4610 absolwentów) i autoewaluacji uczelni. Najważniejszym kryterium oceny jest uzyskany awans i średnia ważona wysokość zarobków. Autorzy rankingu oceniają też kadrę dydaktyczną i umiędzynarodowienie programów.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął amerykańsko-chiński program prowadzony przez Kellogg/HKUST Business School, a drugie program Tsinghua University, prowadzony wspólnie ze słynną szkołą zarządzania i biznesu Insead. Na trzecim miejscu uplasował się program prowadzony przez francuską szkołę HEC Paris, brytyjską London School of Economics i amerykańską szkołę biznesu New York University Stern.

Polska w rankingu „FT” jest reprezentowana przez program łączony Aalto EMBA, firmowany przez fiński Uniwersytet Aalto. Program, który zajął 61. miejsce, jest realizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu z uczelniami z Singapuru, Tajwanu i Korei Południowej. 72. miejsce w zestawieniu zajął program prowadzony samodzielnie przez Akademię Leona Koźmińskiego.

\"Świat biznesu ma dziś charakter globalny\" – komentuje wyniki rankingu rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Witold T. Bielecki. \"Coraz więcej menedżerów pracuje w różnych miejscach na świecie, doglądając projektów inwestycyjnych, fabryk, rynków zbytu. Podróżują nie tylko wraz z pracą, ale także w poszukiwaniu dobrej edukacji. Dla wielu osób naturalnym wyborem miejsca na studia MBA pozostaje kolebka tych programów, a więc Stany Zjednoczone. Osoby bardziej ukierunkowane na rozwój osobisty wybierają Europę, bo tu przy okazji studiów mogą mieć styczność z wysokiej jakości kulturą i tradycją historyczną. Osoby najsilniej zmotywowane do osiągania sukcesów w biznesie wybierają właśnie Chiny\" - wyjaśnia.

\"Globalizacja dotyczy także naszego programu\" – mówi dyrektor ds. programów edukacyjnych i rozwoju w ALK Sylwia Hałas-Dej. \"Słuchacze rozpoczynający studia Executive MBA w tym roku odbędą tygodniową sesję na kampusie berlińskim najstarszej europejskiej uczelni biznesowej ESCP, z którą mamy podpisane porozumienie o współpracy. To bardzo wartościowy partner, o czym świadczy 12. miejsce programu ESCP Europe w rankingu EMBA FT” - dodaje.

Zestawienie jest dostępne na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera