Uczelnie i instytucje

Koźmiński jedyną polską szkołą biznesową w rankingu „Financial Times”

Źródło: Fotolia
Źródło: Fotolia

„Financial Times” opublikował ranking 90. najlepszych uczelni biznesowych w Europie. Jedyną polską uczelnią w tym rankingu, a równocześnie pierwszą wśród szkół z regionu Europy Środkowo-Wschodniej jest Akademia Leona Koźmińskiego, która znalazła się na 45. miejscu - informuje uczelnia.

Trzy najlepsze uczelnie ujęte w rankingu to kolejno: HEC Paris, London Business School i Insead.

Najstarsza uczelnia ekonomiczna w Europie, ESCP Business School, która działa w aliansie strategicznym z Akademią Leona Koźmińskiego i realizuje program kształcenia także w Warszawie za pośrednictwem ALK, znalazła się na 8. miejscu wśród najlepszych uczelni biznesowych Europy.

A sama ALK uplasowała się na 45. miejscu, a więc o trzy oczka wyżej niż rok temu - poinformowano w przesłanym PAP komunikacie uczelni.

"Awans o trzy miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym zawdzięczamy przede wszystkim absolwentom studiów magisterskich z zarządzania. W zestawieniu karier wszystkich absolwentów europejskich szkół biznesu osiągnęli oni znakomite wyniki, zajmując czwarte miejsce w kategorii 'rozwój kariery zawodowej'. Chciałbym im szczególnie pogratulować dotychczasowych osiągnięć i życzyć dalszych sukcesów" – skomentował cytowany w komunikacie rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Grzegorz Mazurek.

Ranking szkół biznesu publikowany przez dziennik „Financial Times” jest tworzony na podstawie wyników pięciu odrębnych, wcześniej publikowanych rankingów: stacjonarnych studiów MBA, niestacjonarnych Executive MBA, stacjonarnych studiów magisterskich z zarządzania i dwóch programów executive education. Każdy z rankingów powstaje na bazie własnych analiz „FT” oraz ankiet wysyłanych przez redakcję do osób, które trzy lata wcześniej ukończyły studia.

W przypadku ALK o pozycji w tegorocznym zestawieniu zdecydowały wyniki dwóch rankingów: EMBA, w którym uczelnia znalazła się na 36. miejscu w Europie oraz studiów magisterskich z zarządzania, które dały jej 31. miejsce w Europie - oceniono w przesłanym PAP komunikacie uczelni.

"Ten rok jest wyjątkowo trudny z powodu pandemii. Europa przeżywa największy kryzys społeczny i ekonomiczny. Wiele osób straciło pracę, całe branże gospodarki są pozbawione przychodów. Ranking 'FT' pokazuje, że nawet w tak trudnych okolicznościach absolwenci najlepszych uczelni dają sobie radę" – komentuje rektor ALK.

Uczelnie z Europy Środkowo-Wschodniej coraz skuteczniej przebijają się w rankingach „FT”, jednak w tegorocznym zestawieniu najlepszych europejskich szkół biznesu znalazły się zaledwie cztery z nich. Oprócz Akademii Leona Koźmińskiego są to: Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze (50. miejsce), Uniwersytet Petersburski (51. miejsce) i moskiewska IBS (58. miejsce).

Pełny ranking uczelni „Financial Times” dostępy jest po linkiem: http://rankings.ft.com/exportranking/european-business-school-rankings-2020/pdf

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera