Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej po raz 21., ale w nowej odsłonie

Prezentacja oferty 30 wydawnictw, targi edukacyjne, dyskusja na temat prawa autorskiego - m.in. z takich atrakcji będą mogli skorzystać uczestnicy 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Odbędą się one między 24 a 26 marca 2017 r.

W listopadzie 2016 roku - podczas 20. Jubileuszowych Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej - Wydawnictwo Naukowe UAM przedstawiło nowy pomysł na to wydarzenie i podjęło współpracę z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Od 21. edycji wydarzenie zyskało więc miano Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej. "Od 20 lat Poznań świętuje wyjątkowe wydarzenie promujące publikacje naukowe i popularnonaukowe. Dzięki towarzyszącym im emocjom czytelniczym i wydawniczym, Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej urosły do niezwykłej rangi i doczekały się swojej spektakularnej, targowej odsłony" - informują organizatorzy wydarzenia.

Tym razem targi odbędą się wiosną - między 24 a 26 marca 2017 roku - równolegle z największymi w Polsce Targami Edukacyjnymi, Targami Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Targami Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC.

Swój udział w 21. Poznańskich Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej potwierdziło już blisko 30 wydawnictw. Wezmą w nich udział wydawnictwa naukowe z największych ośrodków akademickich w Polsce m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Szczecina, Łodzi, Bydgoszczy, Torunia, Rzeszowa, Opola, Lublina.

Targom, tak jak dotąd, będzie towarzyszył bogaty program wydarzeń: promocje książek, panele dyskusyjne skierowane do różnych grup odbiorców, a także cykliczne Forum Wydawców. Studenci i licealiści ponownie będą mogli wymienić doświadczenia, opinie i wiedzę, a całość urozmaicą wystawy i interesujące wydarzenia targowe. Na wszystkie imprezy targowe obowiązuje wstęp wolny.

Rozstrzygnięte zostaną też trzy konkursy organizowane dla wydawców książki naukowej i książki popularnonaukowej. Poznamy laureatów konkursu na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora UAM; konkursu Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych o Nagrodę im. księdza Edwarda Pudełki oraz konkursu na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.

Elementem targów będzie też panel dyskusyjny poświęcony problematyce prawa autorskiego dotyczącej korzystania z materiałów ilustracyjnych w działalności wydawniczej. Czy na wykorzystanie zdjęcia premiera trzeba pytać o zgodę? Kiedy wydanie książki z okładką zbliżoną do publikacji innej firmy jest czynem nieuczciwej konkurencji? Czy każde zdjęcie jest utworem w rozumieniu prawa autorskiego? Czy wykorzystanie bez zgody fragmentu mapy z Google jest naruszeniem praw autorskich? Uczestnicy panelu poznają odpowiedzi na takie pytania. Odbędzie się on 24 marca o godz. 14.

W tym samym pawilonie odbędą się Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Targi Edukacyjne, podczas których wiele szkół i uczelni będzie prezentować swoją ofertę dydaktyczną. Przedstawiciele oświaty będą mogli zwiedzić Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC, gdzie tematem przewodnim będzie nowa technologia w nauczaniu.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

Szczegółowe informacje na temat Targów są dostępne na stronie: http://www.press.amu.edu.pl/21-poznaskie-targi-ksiki-naukowej-i-popularnonaukowej.html

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Olsztyn/ Planetarium chce kupić symulator łazika księżycowego

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczął się "Tydzień Mikroświata" w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera