Stolica/Samsung otworzył centrum innowacji dla przedstawicieli biznesu

Nowe centrum innowacji - Samsung Mobile B2B Innovation Center - otwarto w piątek w Warszawie. To pierwsze tego typu centrum innowacji Samsunga w Europie. Przedsiębiorcy będą mogli w nim zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami firmy.

Nowe tzw. centrum pokazowe - Samsung Mobile B2B Innovation Center - ma być miejscem spotkań i integracji przedstawicieli biznesu z pracownikami działającego już w Warszawie centrum badań i rozwoju firmy Samsung. Nowo otwarte centrum ma też zwiększyć zaangażowanie polskiego oddziału centrum badań i rozwoju koncernu w oferowane mobilne rozwiązania dla biznesu.

Obecny na otwarciu centrum innowacji wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przypomniał, że od półtora roku Polska realizuje plan przebudowy swojego modelu gospodarczego. "Chcemy zbudować gospodarkę innowacyjną, która wpisze się w wielką światową rewolucję przemysłową - myślę o przemyśle 4.0 w nowych obszarach rozwoju gospodarczego" - powiedział.

Wicepremier mówiąc o działaniach rządu w tym kierunku, porównał je do budowy "pomostu nad doliną śmierci, która dzieli odkrycia naukowe od od wdrożeń". "Ten pomost najlepiej zapełniany jest nie w uczelniach, tylko właśnie w centrach badawczo-rozwojowych działających w firmach" - ocenił.

Według niego otwarcie centrum innowacji Samsunga to ważny element zmian, które dokonują się w Polsce.

Wicepremier skomentował informację, że w tym samym budynku (Warsaw Spire) co Samsung Mobile B2B Innovation Center ma też siedzibę jedno z największych na świecie centrów badań i rozwoju Samsunga. "Ten fakt jest potwierdzeniem ogromnego potencjału polskiej gospodarki, ale i polskiej nauki" - powiedział.

Obecny na uroczystości wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski przypomniał, że Samsung ma swój dział badań i rozwoju w Warszawie już od jakiegoś czasu i ciągle go rozwija. "To nas bardzo cieszy. Kilka lat temu podjęliśmy decyzję, że to właśnie technologie informacyjno-komunikacyjne są jedną z sześciu inteligentnych specjalizacji Warszawy" - przypomniał.

Przedstawiciel Samsunga Adam Roś powiedział: "Chcemy wykorzystać potencjał wynikający z obecności w naszym kraju świetnie działającego centrum R&D Samsung. Daje nam to możliwość prezentowania klientom naszych rozwiązań w asyście zaangażowanych w ich tworzenie inżynierów. Jednocześnie możemy jeszcze sprawniej budować ekosystem partnerów i współpracowników, z którymi będziemy mogli tworzyć kolejne technologie i narzędzia do rozwoju gospodarki".

W Samsung Mobile B2B Innovation Center prezentowane są najnowsze rozwiązania, produkty i innowacje firmy. Zostały one wyselekcjonowane tak, by szczególnie odpowiadać na potrzeby odbiorców biznesowych z obszaru korporacji oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Są to przede wszystkim technologie mobilne w zakresie podstawowych obszarów rynku, takich jak: bezpieczeństwo, rozwiązania dla służby zdrowia, technologie dla sektora finansowego i użyteczności publicznej.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Katowice, 14.11.2024. Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Pełczyńska-Nałęcz: kolejna „Ścieżka SMART” będzie oceniana dwa razy szybciej

  • Wizualizacja projektu. Fot. materiały prasowe

    Badacze Politechniki Wrocławskiej opracowali wynalazek do budowy cegieł na Księżycu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera