Uczelnie i instytucje

Konferencja o transformacji szkolnictwa wyższego w Polsce po 1989 r.

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Jak przebiegały w Polsce przemiany w szkolnictwie wyższym w ostatnim 30-leciu? Będą o tym rozmawiać w Warszawie uczestnicy konferencji organizowanej przez KRASP i Politechnikę Warszawską.

Konferencja naukowa "Transformacja akademickiego szkolnictwa wyższego w Polsce w okresie 30-lecia 1989-2019" odbędzie się 28 i 29 października. Uczestnicy konferencji mają dokonać przeglądu i oceny procesu przemian w szkolnictwie wyższym w Polsce w okresie transformacji, na gruncie nauk o polityce i administracji (nauk o polityce publicznej) oraz nauk o zarządzaniu i jakości (nauk o zarządzaniu) z perspektywy systemowej oraz instytucjonalnej.

Wydarzenie organizuje Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich we współpracy z Politechniką Warszawską i przy wsparciu Fundacji Rektorów Polskich.

W pierwszym dniu przewidywane jest wystąpienie ministra nauki Jarosława Gowina, a następnie odbędzie się też m.in. debata panelowa o kluczowych regulacjach prawnych dotyczących szkolnictwa wyższego (z lat 1990, 2005 i 2018). W debacie udział wezmą: przewodniczący Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego i Nauki Zbigniew Marciniak, rzecznik rządu Piotr Müller, szef KRASP Jan Szmidt, prezes Fundacji Rektorów Polskich Jerzy Woźnicki i prezes FNP Maciej Żylicz.

W drugim dniu zaplanowano m.in. debatę panelową z udziałem - przedstawicieli młodego pokolenia badaczy szkolnictwa wyższego.

"Najważniejszym celem organizatorów konferencji jest opracowanie i przedstawienie analizy działań rządów i uczelni na rzecz reform w szkolnictwie wyższym w okresie transformacji ustrojowej w naszym kraju" - piszą organizatorzy. Zapowiadają, że wnioski z konferencji wykorzystać będzie można w pracach nad strategicznymi dokumentami - m.in. nad dokumentem o polityce naukowej państwa czy w strategii rozwoju uczelni.

Szczegóły dotyczące konferencji na stronie organizatorów. 

Jednym z patronów medialnych konferencji jest serwis PAP - Nauka w Polsce.

Nauka w Polsce

lt/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera