Uczelnie i instytucje

Poznań/ Ponad 25 tys. chętnych do studiowania na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza

18.06.2020. PAP/Jakub Kaczmarczyk
18.06.2020. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ponad 25 tys. zgłoszeń wpłynęło od chcących studiować na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM). Najwięcej kandydatów, ponad 2 tys., zgłosiło się na psychologię, a prawie 21 osób powalczy o każde miejsce na filologii koreańskiej – podała uczelnia.

Rzecznik prasowy UAM Małgorzata Rybczyńska poinformowała, że we wtorek o północy zakończył się etap rejestracji kandydatów, chętnych do studiowania na jednym z 200. kierunków i specjalności. „Ogólna liczba zgłoszeń z przypisaną opłatą w systemie wynosi w tym roku ponad 25 tysięcy, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku” – wskazała.

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło od kandydatów chcących studiować: psychologię – 2077, prawo – 1522, filologię angielską – 1381, zarządzanie i prawo w biznesie – 1010 oraz informatykę – 781.

Pod względem liczby kandydatów przypadających na jedno miejsce najbardziej popularnymi kierunkami w tym roku okazały się: filologia koreańska - 20,96 osób na miejsce, psychologia - 17,31 osób na miejsce, oraz zarządzanie i prawo w biznesie - 14,43 zgłoszeń na jedno miejsce.

Rybczyńska dodała, że do studiowania na nowo utworzonym w tym roku kierunku groznawstwa zgłosiło się siedem osób na każde z oferowanych 30 miejsc.

Wyniki rekrutacji kandydaci mają poznać o północy z niedzieli na poniedziałek.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Kiepel

szk/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera