Na Politechnice Wrocławskiej powstał Wydział Informatyki i Telekomunikacji skupiający katedry z trzech innych wydziałów

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Na Politechnice Wrocławskiej powstał Wydział Informatyki i Telekomunikacji, który skupia osiem katedr działających do tej pory w strukturach wydziałów: Elektroniki, Informatyki i Zarządzania oraz Podstawowych Problemów Techniki. Na nowym wydziale kształcić się będzie około 5 tys. studentów.

Rektor Politechnik Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs w środę podczas konferencji prasowej podkreślił, że utworzenie nowego „superwydziału” trwało rok. „Pracował przy tym duży zespół – szefowie katedr, dziekani i pracownicy katedr” - mówił rektor.

Prof. Wójs dodał przy tym, że wiąże duże nadzieje z zachodzącymi na Politechnice Wrocławskiej przekształceniami. Oprócz utworzenia Wydziału Informatyki i Telekomunikacji wymienił w tym kontekście m.in. nowy Wydział Elektroniki.

Rektor podkreślił, że stworzenie Wydziału Informatyki i Telekomunikacji pozwoli na „budowanie bardzo silnego ośrodka intelektualnego”. „Mam nadzieję, że będzie to nie tylko największy wydział na Politechnice Wrocławskiej, ale też, że będzie to wydział prawdziwie europejski, zarówno jeśli chodzi o sposób zarządzania, jaki i zasięg oddziaływania na otoczenie, poziom kształcenia oraz badań podstawowych i stosowanych” – mówił.

Pełnomocnik rektora ds. organizacji Wydziału Informatyki i Telekomunikacji prof. Tadeusz Więckowski podkreślił, że wydział tworzy osiem katedr, które wcześniej był w strukturach trzech wydziałów: Elektroniki, Informatyki i Zarządzania oraz Podstawowych Problemów Techniki. „Mamy 12 kierunków kształcenia, w tym nowy – Informatyczne Systemy Automatyki, na których kształci się około 5 tys. studentów” – mówił prof. Więckowski. Dodał, że kształcenie na nowym wydziale prowadzone będzie we Wrocławiu oraz w filiach Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu i w Jeleniej Górze.

Prof. Więckowski podkreślił, że nowy wydział jest największym wydziałem informatycznymi i telekomunikacyjnym w Polsce. Kadra naukowa nowej jednostki to 400 nauczycieli akademickich.

PAP - Nauka w Polsce, Piotr Doczekalski

pdo/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • Fot. Adobe Stock

    PIE: w 2024 r. rekordowa liczbę rakiet wynoszących satelity na orbitę

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera