Uczelnie i instytucje

Ranking FT: program Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego 10. na świecie w nauczaniu ekonomii

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Listę dziesięciu ośrodków na świecie, które najlepiej kształcą przyszłych menedżerów w zakresie ekonomii opublikował we wtorek Financial Times. Wśród nich, na 10. miejscu, znalazły się studia EMBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Na pierwszym znalazły się studia: University of Chicago.

Ranking jest dostępny na stronie: https://rankings.ft.com/rankings/2863/emba-2021

Polska uczelnia jest drugą w Europie, po mediolańskim Uniwersytecie Bocconi. To dowód uznania dla osiągnięć czołowych ekonomistów, profesorów związanych z uczelnią: Grzegorza W. Kołodko, Andrzeja K. Koźmińskiego, Adama Nogi oraz przedstawicieli młodszego pokolenia uczonych, profesorów Marcina Piątkowskiego i Jacka Tomkiewicza.

Historycznie pierwsze i ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce według „FT” łączy postać wielkiego polskiego ekonomisty Oskara Lange (zmarł w 1965 r. w Londynie), który wykładał w University of Chicago i w Warszawie. Dzieła Oskara Lange przyczyniły się do powstania silnych ośrodków myśli ekonomicznej, które cały czas się rozwijają.

Lista uczelni z wysokim poziomem ekonomii stanowi dopełnienie globalnego rankingu „Financial Times” stu najlepszych programów Executive MBA. Ranking ten powstaje na podstawie ankiet absolwentów, badania ich kariery i oceny ogólnych warunków studiowania. Akademia Leona Koźmińskiego zajmuje w nim 54. miejsce na świecie i pierwsze w Europie środkowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera