Studenci z całej Polski zaprezentują swoje badania podczas spotkania online

Fot. Jerzy Undro/archiwalne
Fot. Jerzy Undro/archiwalne

Studenci zrzeszeni w 169 kołach naukowych z 47 uczelni wezmą udział w trzydniowej VII Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych, która rozpocznie się w czwartek i odbędzie się online. W czasie krótkich, 15-minutowych referatów przedstawią swoje badania.

Organizatorem wydarzenia jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Jak poinformował PAP rzecznik uczelni Mateusz Lipka, tegoroczna edycja odbędzie się w formule online, a udział w niej jest bezpłatny.

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek rano. Zgłoszeni studenci zaprezentują swoje badania w formie krótkich, 15-minutowych referatów i posterów w siedmiu sekcjach tematycznych: architektury i budownictwa, biomedycznej, chemicznej, ekonomiczno-prawnej, roślinno-przyrodniczej, technicznej i zwierzęcej. Prace oceni grono jurorskie z poszczególnej sekcji. Autorzy najwyżej ocenionych referatów otrzymają nagrody. Ogłoszenie wyników zaplanowano na sobotę.

W tym roku swoje badania przedstawi 169 kół naukowych z 47 uczelni wyższych z całego kraju – podali organizatorzy.

Fot. Jerzy Undro/archiwalne
Fot. Jerzy Undro/archiwalne

 

Podczas konferencji zostaną przedstawione badania m.in. dotyczące „patodeweloperki”, objawów poszczepiennych po pierwszej dawce szczepionki przeciw COVID-19, wpływu sytuacji ekonomicznej na psychikę studentów podczas pandemii oraz różnic w sposobie żywienia i stylu życia studentów podczas kolejnych lockdownów.

W swoich opracowaniach studenci podejmą również tematykę aktywności turystycznej Polaków przed i w trakcie pandemii, relacji międzygatunkowej człowieka i wilka oraz wpływu stanu zdrowia opiekuna na zachowanie się kota.

Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych organizowana jest od 2015 roku przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, przy wsparciu programu stypendialnego Santander Universidades. Celem wydarzenia jest prezentacja wyników badań, które studenci prowadzą w ramach kół naukowych na swoich uczelniach.

Szczegóły dotyczące m.in. programu można znaleźć tutaj.

PAP – Nauka w Polsce

akp/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera