Nauka dla Społeczeństwa

22.04.2024
PL EN
16.09.2022 aktualizacja 16.09.2022

Programy informatyczne w Politechnice Łódzkiej z amerykańską akredytacją ABET

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Dwa programy - Computer Science oraz Information Technology - prowadzone w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej otrzymały prestiżową akredytację amerykańskiej organizacji ABET (Accreditation Board for Engineering and Technology, Inc.) - poinformowała w czwartek PŁ.

"Kierunki mające akredytację ABET muszą spełniać najwyższe normy określone dla zawodów technicznych i programów inżynierskich. Sam proces akredytacji trwał niemal cztery lata i był bardzo wymagający. ABET nieustannie doskonali kryteria oceny, sprawdzając m.in. spójność kształcenia z procesami zachodzącymi w gospodarce i na rynku pracy" – podkreślił rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik.

Jak dodał, zdobycie przez uczelnię tak istotnej akredytacji to ważny krok we wdrożeniu w PŁ nowego, innowacyjnego modelu projektowania programów studiów; doświadczenia zdobyte w trakcie procesu akredytacyjnego pozwolą bowiem wypracować nowe standardy jakościowe.

Akredytowane programy inżynierskie są prowadzone we współpracy z IFE (czyli Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ) - Computer Science na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, a Information Technology na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

ABET to amerykańska organizacja powstała w 1932 roku, akredytująca programy szkolnictwa wyższego w dziedzinie nauk stosowanych, informatyki i technologii inżynierskich.

PAP - Nauka w Polsce,  Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024