Uczelnie i instytucje

Programy informatyczne w Politechnice Łódzkiej z amerykańską akredytacją ABET

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Dwa programy - Computer Science oraz Information Technology - prowadzone w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej otrzymały prestiżową akredytację amerykańskiej organizacji ABET (Accreditation Board for Engineering and Technology, Inc.) - poinformowała w czwartek PŁ.

"Kierunki mające akredytację ABET muszą spełniać najwyższe normy określone dla zawodów technicznych i programów inżynierskich. Sam proces akredytacji trwał niemal cztery lata i był bardzo wymagający. ABET nieustannie doskonali kryteria oceny, sprawdzając m.in. spójność kształcenia z procesami zachodzącymi w gospodarce i na rynku pracy" – podkreślił rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik.

Jak dodał, zdobycie przez uczelnię tak istotnej akredytacji to ważny krok we wdrożeniu w PŁ nowego, innowacyjnego modelu projektowania programów studiów; doświadczenia zdobyte w trakcie procesu akredytacyjnego pozwolą bowiem wypracować nowe standardy jakościowe.

Akredytowane programy inżynierskie są prowadzone we współpracy z IFE (czyli Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ) - Computer Science na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, a Information Technology na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

ABET to amerykańska organizacja powstała w 1932 roku, akredytująca programy szkolnictwa wyższego w dziedzinie nauk stosowanych, informatyki i technologii inżynierskich.

PAP - Nauka w Polsce,  Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera