Uczelnie i instytucje

Warszawa/ Centralna część kampusu Wóycickiego trafiła w wieczyste użytkowanie UKSW

fot. Biuro Komunikacji i Promocji UKSW
fot. Biuro Komunikacji i Promocji UKSW

Grunty w centralnej części terenów kampusu Wóycickiego, należącego do Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW), trafiły w użytkowanie wieczyste uczelni – podało w poniedziałek Biuro Komunikacji i Promocji UKSW.

Uczelnia przekazała, że w poniedziałek ks. prof. rektor UKSW Ryszard Czekalski podpisał akt notarialny z zastępcą prezydenta m.st. Warszawy Tomaszem Bratkiem. Dzięki temu centralna część kampusu Wóycickiego UKSW, o powierzchni blisko hektara, zwiększyła zaplecze inwestycyjne uczelni.

"Jestem wzruszony i dumny, że po tylu latach starań, w dwudziestym trzecim roku istnienia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przejęliśmy grunty w centrum terenów kampusu Wóycickiego. Znany wszystkim jako +Marcpol+. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości powstanie na nim nowoczesna infrastruktura" – powiedział cytowany w komunikacie uczelni rektor.

Jak przekazała uczelnia, przejęcie w użytkowanie wieczyste terenów inwestycyjnych było możliwe dzięki współpracy w władzami Miasta Stołecznego Warszawy. Współpraca ta zaowocowała uchwałą rady miasta, zezwalającą na udzielenie 98 proc. bonifikaty. Teren przeznaczony jest na działalność oświatową, naukową i edukacyjną – podał UKSW.

Uczelnia planuje budowę kolejnych budynków do prowadzenia działalności badawczej i dydaktycznej.

Jak wyjaśnił rektor UKSW, pieniądze na pokrycie zobowiązania, wynikające z podpisania aktu notarialnego, pochodzą z MEiN. Przekazał je w formie czeku szef MEiN Przemysław Czarnek podczas inauguracji roku akademickiego na UKSW.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

  • Fot. K. Kożuch, PL

    Ekspert od AI prof. Witold Pedrycz doktorem honoris causa Politechniki Lubelskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera