Prezes ABM zdecydował o zwiększeniu alokacji na badania w konkursie head-to-head

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Prezes ABM, dr hab. Radosław Sierpiński zdecydował o zwiększeniu pierwotnej alokacji do ponad 300 mln zł na badania w konkursie head-to-head – przekazała w czwartek Agencja Badań Medycznych.

Prezes Agencji Badań Medycznych dr hab. Radosław Sierpiński zatwierdził listę rankingową zawierającą wyniki konkursu na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych.

Jak przekazano w komunikacie, z uwagi na bardzo duże zainteresowanie konkursem i liczbę złożonych w konkursie projektów badań klinicznych i eksperymentów badawczych dających szansę na poprawę sytuacji pacjentów w Polsce poprzez zwiększenie dostępności nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia prezes Agencji podjął decyzję o podniesieniu pierwotnej alokacji o ponad 200 mln zł.

Na podstawie listy rankingowej sporządzonej w wyniku przeprowadzenia procedury konkursowej rekomendację do dofinansowania w konkursie otrzymało 27 projektów, dla których łączna kwota dofinansowania wynosi 328 883 813,11 zł.

Nabór wniosków w konkursie trwał od 11 lipca 2022 r. do 20 października 2022 r. W tym czasie wpłynęło 50 wniosków o łącznej wartości projektów 572 204 048,79 zł. Do oceny merytorycznej zostało skierowanych 49 wniosków.

ABM przypomniała również, że obecnie trwa II edycja konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze.

Nabór adresowany jest do podmiotów takich, jak: uczelnie wyższe; federacje podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki; PAN; instytuty naukowe PAN; instytuty badawcze; międzynarodowe instytuty naukowe; Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego; podmioty lecznicze, dla których podmiotem tworzącym jest publiczna uczelnia medyczna albo uczelnia prowadząca działalność dydaktyczną i badawczą w dziedzinie nauk medycznych albo Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego; przedsiębiorcy mający status centrum badawczo-rozwojowego; podmioty prowadzące badania naukowe i prace rozwojowe, które podejmują możliwość realizacji projektów w postaci niekomercyjnych badań klinicznych.

Pierwsza runda naboru wniosków w systemie trwa od 10 marca br. do 18 kwietnia br. Druga runda – od 18 kwietnia br. do 23 maja br.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

ak/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    FNP przeznaczy 178 mln zł na projekty badawcze zakładające skuteczny transfer wiedzy lub technologii

  • Fot. Adobe Stock

    Minister nauki przyznał stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera