O awansach w nauce - szkolenie w Katowicach

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Wątpliwości związane z nadawaniem stopnia doktora, doktora habilitowanego i tytułu profesora oraz najczęstsze przyczyny odwołań i podstawy do uchylania takich decyzji - wyjaśnią eksperci Rady Doskonałości Naukowej podczas bezpłatnej konferencji organizowanej 15 maja na Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Uczestników można zgłaszać do 25 kwietnia.

Spotkanie jest skierowane przede wszystkim do osób odpowiedzialnych za przeprowadzanie postępowań awansowych, np. przewodniczących rad dyscyplin. Zgłoszenia mogą dokonać wszystkie zainteresowane jednostki naukowe. Listę uczestników szkolenia należy przesłać na adres mailowy:
konferencja-rdn@sum.edu.pl

Pierwszą ogólnopolską konferencję pt. "Postępowania awansowe w świetle dotychczasowych doświadczeń. Praktyka organów I i II instancji – w czym tkwią problemy?" organizują Rada Doskonałości Naukowej wraz ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. W imieniu uczelni wystąpi rektor prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański.

Eksperci RDN zajmą się postępowaniami w sprawie nadania stopnia doktora, doktora habilitowanego i tytułu profesora. Dobre praktyki w tym zakresie przedstawi przewodniczący RDN prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn. Odpowiedzialny za rozwój kadr naukowych Artur Woźniak zastanowi się nad właściwym modelem postępowań o awans naukowy – od pełnej autonomii do szczególnego rodzaju jurysdykcji administracyjnej. Najczęstsze przyczyny odwołań w postępowaniach awansowych oraz podstawy do uchylenia decyzji organów nadających stopnie naukowe wyliczy prof. dr hab. Bronisław Sitek.

Omówione zostaną zmiany w przepisach dotyczących postępowań o awans naukowy oraz regulaminy podmiotów doktoryzujących i habilitujących. Poruszone zostaną także kwestie orzecznictwa sądów administracyjnych w sprawach nadawania stopni naukowych i tytułu profesora. Konferencję zakończy dyskusja.

Konferencja odbędzie się 15 maja w godz. w godzinach 10.30 - 15.30 w Auli im. prof. W. Zahorskiego (Aula A-3) na Wydziale Nauk Medycznych w Katowicach-Ligocie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Medyków 18 w Katowicach.

Więcej informacji na stronie Rady Doskonałości Naukowej.
 

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczęła się analogowa misja księżycowa „M6 Żuławski”

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczął się "Tydzień Mikroświata" w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera