Sukces studentek SGH w międzynarodowym konkursie zarządzania projektem

Źródło: IPMA Young Crew Poland
Źródło: IPMA Young Crew Poland

Studentki SGH zajęły II miejsce w międzynarodowym konkursie zarządzania projektem IPMA Project Management Championship 2023. Polska zajęła tak wysokie miejsce po raz pierwszy w historii.

Nagrodzone studentki kierunku Zarządzanie Projektami to: Kinga Bajon, Urszula Grabarska, Agata Jancelewicz oraz Ewelina Życińska - poinformowała Gazeta SGH. Konkurs odbył się w Walencji (Hiszpania).

Zespół z SGH podczas rywalizacji w symulowanych warunkach zarządzania projektem pokonał ekipy z Czech, Finlandii, Niemiec, Litwy, Portugalii, Rosji, Serbii, Hiszpanii oraz Holandii, ustępując jedynie Włochom - można przeczytać w komunikacie.

„To jest bardzo duży sukces, ponieważ po raz pierwszy w historii Polska zajęła tak wysokie miejsce, trafiając na podium i pokonując po drodze dziewięć zespołów z całej Europy" – powiedział cytowany przez Gazetę SGH dr hab. Paweł Wyrozębski, prof. SGH z Katedry Zarządzania Projektami Instytutu Zarządzania, opiekun zespołu.

Konkurs na poziomie krajowym był organizowany w Polsce po raz trzeci. Za każdym razem zespół SGH wygrywał w finałach krajowych, ale sukces w finale międzynarodowym udało się osiągnąć po raz pierwszy.

Źródło: IPMA Young Crew Poland
Źródło: IPMA Young Crew Poland

"Niezmiernie się cieszę, gdyż jest to sukces uczelni, Instytutu Zarządzania, Katedry Zarządzania Projektami. To jest też bardzo owocne podsumowanie naszej pracy, czyli pracowników naukowych uczelni i oczywiście studentów naszego kierunku. W tym roku mija pięć lat od uruchomienia kierunku Zarządzanie Projektami. To piękna klamra i olbrzymia satysfakcja dla wszystkich, którzy są związani z tym kierunkiem" - podkreślił prof. Wyrozębski.

Opiekun zespołu nie szczędził słów uznania dla studentek, które - w jego ocenie - od początku studiów wyróżniały się i doskonale pracowały w trakcie przygotowań do konkursu. Pomocni byli również organizatorzy - IPMA Polska i IPMA Young Crew, w osobach dr Joanny Rzempały i Wojciecha Jarosza. "To były godziny treningów na symulatorze pod opieką mentorów, żeby zespół był jak najlepiej przygotowany. I ta intensywna praca dała fantastyczny efekt" – zwrócił uwagę prof. Wyrozębski.

Konkurs IPMA PROJECT MANAGEMENT CHAMPIONSHIP jest skierowany do studentów studiów stacjonarnych związanych z zarządzaniem projektami. Jego celem jest zaangażowanie studentów w ten obszar biznesu, zainteresowanie profesjonalnym zarządzaniem projektami na poziomie krajowym i międzynarodowym, a także rozwijanie dialogu, dzielenie się wiedzą i know-how między nauką a biznesem.

Finały krajowe odbyły się w maju.

Nauka w Polsce

bar/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Dwóch polskich matematyków z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

  • Fot. materiały prasowe

    Polka zdobywczynią nagrody dla europejskich wynalazców i nagrody publiczności

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera