MEiN: 37 mln zł na kształcenie studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Blisko 100 uczelni otrzyma ponad 37 mln zł na zadania związane z zapewnieniem osobom z niepełnosprawnościami warunków do pełnego udziału w procesie rekrutacji na studia i do szkół doktorskich oraz na kształcenie na studiach i w szkołach doktorskich lub prowadzenie działalności naukowej - podało w środę Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Resort edukacji i nauki poinformował w środę, że w 2023 r. 94 uczelnie otrzymają ponad 37 mln zł (37 236 945 zł) na wsparcie studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami.

Dotacja z Ministerstwa Edukacji i Nauki jest przeznaczona na zadania związane z zapewnieniem osobom z niepełnosprawnościami warunków do pełnego udziału w procesie przyjmowania na studia, do szkół doktorskich, kształceniem na studiach i w szkołach doktorskich lub prowadzeniem działalności naukowej - sprecyzowano.

Największe wsparcie otrzymają: Uniwersytet Jagielloński (blisko 2,5 mln zł), Uniwersytet Warszawski (ponad 2 mln zł), Uniwersytet Gdański (ponad 1,5 mln zł), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ponad 1,4 mln zł), Uniwersytet Łódzki (ok. 1,2 mln zł).(PAP)

szz/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Olsztyn/ W czwartek rozpoczynają się juwenalia - zmiany w komunikacji miejskiej

  • Fot. Adobe Stock

    Kraków/ Władze UJ zawiesiły rozmowy z okupującymi nieczynny akademik

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera