Nauka dla Społeczeństwa

14.04.2024
PL EN
20.06.2023 aktualizacja 20.06.2023

Studenci matematyki z MIM UW najlepsi w europejskim konkursie ECMI

Adobe Stock Adobe Stock

Zespół studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW zwyciężył w konkursie z zastosowań matematyki, organizowanym przez European Consortium for Mathematics in Industry (ECMI) - poinformowała uczelnia.

Zespół studentów wziął udział w tegorocznej edycji konkursu ECMI Student Competition w składzie: Jacek Zgud, Kajetan Fornalik, Paweł Rosłoniec i Tomasz Sibicki.

Autorem zadania konkursowego była firma spedycyjna Girteka Logistics. W ciągu dwóch miesięcy studenci mieli za zadanie opracować modele decyzyjne na podstawie danych dotyczących zrealizowanych przez firmę przewozów - podał UW.

Organizatorem konkursu jest konsorcjum ECMI (European Consortium for Mathematics in Industry - Europejskie Konsorcjum Matematyki w Przemyśle), które zrzesza europejskie uczelnie i firmy. Jego główną misją jest promocja i edukacja w zakresie zastosowań matematyki w przemyśle, finansach i innych branżach gospodarki.

Nagrodzona drużyna studentów uczestniczy w seminarium „Matematyka użytkowa” prowadzonym przez prof. Piotra Krzyżanowskiego i dr. Piotra Kowalczyka z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. W trakcie zajęć studenci wykorzystują metody matematyczne w problemach, z jakimi realnie mogą się zetknąć u przyszłego pracodawcy.

Nagrodzony zespół otrzymał 1000 euro oraz zaproszenie do zaprezentowania wyników swojej pracy na ECMI Modelling Week 2023, który odbył się w czerwcu w Szeged na Węgrzech.

Więcej szczegółów na stronie organizatora konkursu. (PAP)

bar/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024