Studenci matematyki z MIM UW najlepsi w europejskim konkursie ECMI

Adobe Stock
Adobe Stock

Zespół studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW zwyciężył w konkursie z zastosowań matematyki, organizowanym przez European Consortium for Mathematics in Industry (ECMI) - poinformowała uczelnia.

Zespół studentów wziął udział w tegorocznej edycji konkursu ECMI Student Competition w składzie: Jacek Zgud, Kajetan Fornalik, Paweł Rosłoniec i Tomasz Sibicki.

Autorem zadania konkursowego była firma spedycyjna Girteka Logistics. W ciągu dwóch miesięcy studenci mieli za zadanie opracować modele decyzyjne na podstawie danych dotyczących zrealizowanych przez firmę przewozów - podał UW.

Organizatorem konkursu jest konsorcjum ECMI (European Consortium for Mathematics in Industry - Europejskie Konsorcjum Matematyki w Przemyśle), które zrzesza europejskie uczelnie i firmy. Jego główną misją jest promocja i edukacja w zakresie zastosowań matematyki w przemyśle, finansach i innych branżach gospodarki.

Nagrodzona drużyna studentów uczestniczy w seminarium „Matematyka użytkowa” prowadzonym przez prof. Piotra Krzyżanowskiego i dr. Piotra Kowalczyka z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. W trakcie zajęć studenci wykorzystują metody matematyczne w problemach, z jakimi realnie mogą się zetknąć u przyszłego pracodawcy.

Nagrodzony zespół otrzymał 1000 euro oraz zaproszenie do zaprezentowania wyników swojej pracy na ECMI Modelling Week 2023, który odbył się w czerwcu w Szeged na Węgrzech.

Więcej szczegółów na stronie organizatora konkursu. (PAP)

bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Mirosław Kaźmierczak/UW

    Prof. Izdebski: trzy razy składałem wniosek, nim zdobyłem prestiżowy grant ERC Synergy

  • 21.02.2024. Siedziba Narodowego Centrum Nauki przy ul. Twardowskiego 16 w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    NCN przyznało granty OPUS 27 i PRELUDIUM 23 o łącznej wartości niemal 665 mln zł

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera