Nauka dla Społeczeństwa

28.11.2023
PL EN
06.07.2023 aktualizacja 06.07.2023

NCBR: od 10 lipca uczelnie mogą zgłaszać się do konkursu "Kształcenie na potrzeby gospodarki"

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Od 10 lipca do 31 października Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) czeka na zgłoszenia uczelni do konkursu "Kształcenie na potrzeby gospodarki". Budżet konkursu wynosi 500 mln zł.

Jak poinformowało w środę NCBR, konkurs "Kształcenie na potrzeby gospodarki" polega na dostosowaniu oferty uczelnianej do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji.

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty, które obejmują kompleksowy program wsparcia realizowany na wybranym kierunku lub kierunkach studiów, umożliwiający dostosowanie kwalifikacji lub kompetencji studentów do potrzeb gospodarki i rynku pracy, a także rozwój kwalifikacji lub kompetencji kadry zaangażowanej w realizację procesu kształcenia na kierunku lub kierunkach objętych dofinansowaniem - informuje centrum.

"Zapewnianie wysokiej jakości kształcenia i umiejętności zgodnie ze zmieniającymi się uwarunkowaniami gospodarki i rynku pracy to jedno z najpilniejszych wyzwań, jakie stoją przed Polską w obliczu transformacji klimatycznej i cyfrowej" - przekazał w komunikacie dr Jacek Orzeł, p.o. dyrektor NCBR.

Budżet konkursu "Kształcenie na potrzeby gospodarki" wynosi 500 mln zł. Środki wypłacane będą z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. NCBR szacuje, że w efekcie konkursu kwalifikacje lub kompetencje związane z nowoczesną gospodarką zdobędzie ok. 20 tys. studentów i 1,5 tys. przedstawicieli kadry akademickiej.

NCBR jest agencją rządową mającą łączyć świat nauki i biznesu.(PAP)

Autorka: Iga Leszczyńska

iga/ ann/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023