Łódź/ W Ogrodzie Botanicznym zakwitły liliowce

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Kwitnącą kolekcję liliowców, liczącą prawie 16 tys. roślin, można od soboty oglądać w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. Najwięcej roślin tego gatunku zakwita właśnie w lipcu.

"W sobotę zaczyna się +Tydzień liliowców+ w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. Będzie można tam obejrzeć kwitnącą kolekcję liczącą niemal 16 tysięcy roślin. To 90 odmian liliowców znajdujących się na terenie Arboretum na końcu alei lipowej. Lipiec jest miesiącem, w którym większość z nich pięknie zakwita" - przekazał Paweł Śpiechowicz z Urzędu Miasta Łodzi.

Kolekcję liliowców będzie można zwiedzać także z przewodnikiem, dowiadując się, od kiedy liliowce są uprawiane, jakie występują ich gatunki, odmiany, typy kwiatów. Przedstawione zostaną również tajniki ich uprawy. W sobotę 7 lipca zbiórka uczestników zwiedzania planowana jest o godz. 15 na terenie kolekcji, na końcu pomnikowej alei lipowej.

Zgodnie z zapowiedziami prezentowane będą głównie odmiany liliowca ogrodowego Hemerocallis hybrida - w tym 14 jego odmian polskich, a także liliowca rdzawego Hemerocallis fulva. Obecnie w Ogrodzie podziwiać można odmiany o różnych typach kwiatów: jednokolorowych, np. Stella d’Oro, Arctic Snow, Luxury Lace, kwiatach z oczkiem lub falbanką, np. Strawberry Candy, El Desperado, Wild Mustang, kwiatach pełnych np. Peggy Jeffcoat, Bandolero, Double Firecracker, a także odmiany o kwiatach typu pająk np. Autumn Red, Kindly Light.

We wszystkie dni tygodnia Ogród Botaniczny w Łodzi jesto otwarty w godz 9 - 20; kasy są czynne do godz. 19.30.(PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ itm/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • ©︎ Izabela Kuzyszyn, Ogrod Botaniczny UW

    Ogród Botaniczny UW zarejestrował własną odmianę rośliny ozdobnej

  • Źródło: materiały prasowe MCB UJ

    Gdzie udawać urydynę?

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera