Uczelnie i instytucje

Kraków/ Wystartowała rekrutacja na studia psychologiczne w SWPS

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Oficjalnie wystartowała rekrutacja na studia psychologiczne w krakowskim kampusie Uniwersytetu SWPS. Do wyboru są dwie specjalności: psychologia kliniczna i zdrowia oraz psychologia pracy i organizacji – poinformował w piątek SWPS.

Wydział Psychologii w Krakowie Uniwersytetu SWPS od roku akademickiego 2023/24 uruchamia jednolite studia magisterskie z psychologii w formie stacjonarnej i niestacjonarnej (w języku polskim). Dostępne są również studia I stopnia prowadzone w języku angielskim.

"Studia psychologiczne w Uniwersytecie SWPS dają rzetelne przygotowanie do wykonywania zawodu psychologa. Psychologia w naszej uczelni uzyskała najwyższą możliwą ocenę działalności naukowej, czyli A+. Studia psychologiczne w naszej uczelni przygotowują do zawodu, ale są też ściśle powiązane z wynikami badań naukowych" – powiedział dziekan Wydziału Psychologii w Krakowie Uniwersytetu SWPS prof. Edward Nęcka.

Krakowscy studenci będą mieli do wyboru dwie specjalności ramach kierunku psychologia: psychologia kliniczną i zdrowia oraz psychologia pracy i organizacji. Specjalność psychologia kliniczna i zdrowia dotyka obszarów zdrowia psychicznego oraz psychologicznych aspektów zdrowia i chorób somatycznych. W ramach tej specjalności studenci będą mogli poznać zagadnienia diagnozy psychologicznej i terapii zaburzeń oraz nauczyć się, jak psychologia może pomóc człowiekowi w zachowaniu zdrowia albo w zmaganiu się z chorobą.

Specjalność psychologia pracy i organizacji koncentruje się na rozumieniu kluczowych mechanizmów ludzkich zachowań w kontekście pracy zawodowej i aktywności organizacyjnej. Studenci będą mogli zdobyć najnowszą wiedzę dotyczącą jakości życia w pracy oraz mechanizmów zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji. W ramach specjalizacji prowadzone będą zajęcia dotyczące przywództwa, psychologii zarządzania, kultury organizacyjnej i komunikowania się w organizacji.

Dziekan dodał, że kampus krakowski rekrutuje na studia magisterskie pięcioletnie, stacjonarne i niestacjonarne, jednak są też inne możliwości studiowania.

W ramach studiów niestacjonarnych studenci mają możliwość uzyskania dyplomu magistra psychologii w trybie indywidualnym trzyipółletnim – to program dla osób mających dyplom studiów magisterskich lub licencjackich w dyscyplinie innej niż psychologia. Poza tym istnieje możliwość studiowania psychologii na studiach I stopnia (licencjat) w języku angielskim.

"Po otrzymaniu dyplomu takich studiów można szukać pracy w zawodach wymagających umiejętności psychologicznych albo starać się o przyjęcie na studia II stopnia (magisterskie) w dowolnej dyscyplinie" – zaznaczył prof. Nęcka.

Filia Uniwersytetu SWPS w Krakowie im. ks. Józefa Tischnera to VI kampus uczelni, a Wydział Psychologii w Krakowie to XI wydział Uniwersytetu. (PAP)

Autorka: Delfina Al Shehabi

del/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 21.11.2024. Rektor Magdalena Stryja (C), przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Magdalena Antoniak (L) i zastępca przewodniczącej Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Artur Rybacki (P) podczas konferencji prasowej na terenie Uczelni Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" w Warszawie, 21 bm. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z protestem części studentów byłego Collegium Humanum, którzy nie otrzymali dyplomów ukończenia studiów. PAP/Rafał Guz

    Rektor Uczelni Varsovia, która powstała po Collegium Humanum: uczelnia działa prawidłowo, przechodzi naprawę

  • 21.11.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek (P), rektor Politechniki Śląskiej w Krakowie prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk (L) i rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska (2L) na briefingu prasowym w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, 21 bm. Spotkanie dot. posiedzenia Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. PAP/Jarek Praszkiewic

    D. Wieczorek: projekt noweli ustawy o szkolnictwie wyższym jest w końcowej fazie uzgodnień rządowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera