Konferencja o uczeniu maszynowym: ML in PL

Adobe Stock
Adobe Stock

Młodzi naukowcy zaprezentują wyniki badań nad uczeniem maszynowym (machine learning – ML) i spotkają się z najlepszymi badaczami z całego świata na październikowej konferencji ML in PL w Warszawie. Już można składać propozycje warsztatów.

Siódma edycja konferencji ML in PL, promującej uczenie maszynowe w Polsce, odbędzie się od 26 do 29 października w Centrum Nauki Kopernik i na Politechnice Warszawskiej. Serwis Nauka w Polsce objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Za każdy zaakceptowany warsztat instytucja badawcza otrzyma dwa bezpłatne bilety na konferencję. Oferty można składać do 20 sierpnia poprzez stronę.

ML in PL jest platformą, dzięki której młodzi naukowcy zainteresowani uczeniem maszynowym prezentują swoje wyników przed środowiskiem akademickim i biznesowym. Mogą nawiązać długotrwałe kontakty z potencjalnymi pracodawcami oraz zaproszonymi badaczami. W tym roku prelegentami konferencji będą m.in.: Frans A. Oliehoek i Kateřina Staňková (Politechnika w Delft), Léon Bottou i Jane Dwivedi-Yu (Meta-Ai), Wołodymyr Mnih (Google Deepmind), Massimiliano Pontil (Włoski Instytut Technologii), Gergely Neu (Universitat Pompeu Fabra), Edoardo Maria Ponti (Uniwersytet w Edynburgu/ Uniwersytet Cambridge) i Philippe Preux (Université De Lille).

Konferencja ML in PL (dawniej PL in ML) poświęcona jest badaniom i zastosowaniom uczenia maszynowego. Organizatorem jest stowarzyszenie non-profit ML in PL - grupa młodych entuzjastów uczenia maszynowego wywodzących się z różnych środowisk akademickich, głównie studentów, absolwentów i doktorantów.

Jak informują organizatorzy, od inauguracji w 2017 r. konferencja gromadzi zróżnicowaną publiczność, zapewniając zainteresowanym platformę do słuchania czołowych ekspertów dziedzinie ML, prezentowania i omawiania najnowszych badań w przyjaznej i integracyjnej atmosferze. Od 2019 roku co roku w konferencji bierze udział około 500 uczestników.

Członkowie stowarzyszenia zapraszają instytucje badawcze do składania propozycji warsztatów dotyczących podstawowych tematów lub obszarów mających znaczenie dla uczenia maszynowego.

"Tylko instytucje badawcze są uprawnione do składania propozycji. Tutoriale powinny odzwierciedlać szersze badania nad uczeniem maszynowym, a nie skupiać się wyłącznie na prezenterach lub ich organizacjach. Powinny zapewniać wyważony przegląd obszaru badawczego, w tym zarówno znane wyniki, jak i otwarte problemy" – podano w komunikacie.

Każda z prezentacji będzie trwała maksymalnie 4 godziny, wliczając w to pytania i odpowiedzi. Wybranych zostanie około 10 warsztatów podzielonych na dwie sesje (poranną i popołudniową). Odbędą się one 29 października 2023 r.

Ruszyła już selektywna, preferencyjna rejestracja uczestników. Od 11 września rozpocznie się regularna sprzedaż biletów na konferencję. Więcej informacji – tutaj.

Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczęła się analogowa misja księżycowa „M6 Żuławski”

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczął się "Tydzień Mikroświata" w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera