Katowice/ We wrześniu otworzy się Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Od 11-29 września Uniwersytet Śląski otworzy kampus dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. Uczniowie będą mogli uczestniczyć m.in. w wykładach naukowych.

We wrześniu Uniwersytet Śląski w Katowicach otworzy Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe. Na wydarzenie zaprasza zorganizowane grupy szkolne i uczestników indywidualnych. Na mapie kampusu pojawią się cztery przystanki naukowe oferujące interaktywne warsztaty, wykłady i pokazy z różnych dziedzin. W programie są zajęcia m.in z osobliwości świata fizyki czy z biostrefy.

Uczniowie będą mogli uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego i przez pracowników innych placówek naukowo-badawczych. Wykłady uzupełniają i rozszerzają szkolną podstawę programową.

W wykładach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego co roku bierze udział ok. 17 tys. uczniów. Szczegółowy program i zasady rejestracji są na stronie www.uniwersyteckiemiasteczkonaukowe.us.edu.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Otwarty UŚ.(PAP)

Autorka: Julia Szymańska

jms/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Tum 03.1981. Archikolegiata pw. Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego (archikolegiata łęczycka). Zbudowana w XII w., architektura romańska. gr PAP/Wojciech Kryński

    Łódzkie/ W weekend średniowieczny piknik w grodzisku i kolegiacie w Tumie pod Łęczycą

  • fot. materiały prasowe

    Dinozaur – tarbozaur główną atrakcją nowej wystawy stałej w Muzeum Ziemi w Warszawie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera