Nauka dla Społeczeństwa

30.11.2023
PL EN
31.08.2023 aktualizacja 31.08.2023

Katowice/ We wrześniu otworzy się Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Od 11-29 września Uniwersytet Śląski otworzy kampus dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. Uczniowie będą mogli uczestniczyć m.in. w wykładach naukowych.

We wrześniu Uniwersytet Śląski w Katowicach otworzy Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe. Na wydarzenie zaprasza zorganizowane grupy szkolne i uczestników indywidualnych. Na mapie kampusu pojawią się cztery przystanki naukowe oferujące interaktywne warsztaty, wykłady i pokazy z różnych dziedzin. W programie są zajęcia m.in z osobliwości świata fizyki czy z biostrefy.

Uczniowie będą mogli uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego i przez pracowników innych placówek naukowo-badawczych. Wykłady uzupełniają i rozszerzają szkolną podstawę programową.

W wykładach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego co roku bierze udział ok. 17 tys. uczniów. Szczegółowy program i zasady rejestracji są na stronie www.uniwersyteckiemiasteczkonaukowe.us.edu.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Otwarty UŚ.(PAP)

Autorka: Julia Szymańska

jms/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023