Komisja konkursowa wskazała Magdalenę Pilską-Piotrowską jako kandydatkę na dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Jeśli zgodzi się na zaproponowane warunki, 1 grudnia oficjalnie zostanie dyrektorem tej instytucji - podał we wtorek Urząd Miasta w Olsztynie.
Jak poinformował olsztyński magistrat, to było już drugie postępowanie dotyczące wyboru osoby, która pokieruje w kolejnych latach jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji kultury Olsztyna. Ponownie w szranki stanęły dwie osoby.
"Tym razem dokonaliśmy wyboru. Zdecydowaliśmy, że propozycję objęcia stanowiska dyrektora OPiOA skierujemy do Magdaleny Pilskiej-Piotrowskiej, pracującej w naszej instytucji od ośmiu lat. Od początku kierowała Działem Multimediów i Obsługi Technicznej, a od lutego ubiegłego roku szefuje Działowi Popularyzacji Nauki i Obsługi Technicznej" - podkreślił cytowany w komunikacie prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.
Konkursowa komisja w pierwszej kolejności sprawdzała niezbędne kwalifikacje kandydatów. Niezwykle istotna była także ocena przedstawionej koncepcji funkcjonowania Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, m.in. celów i misji instytucji, założeń programowych, plan gospodarowania finansami czy budowy wizerunku.
Prezydent Olsztyna wskazał, że Magdalena Pilska- Piotrowska udowodniła, że pasjonuje ją tematyka związana z astronomią. "Ma ogromną wiedzę o samej instytucji planetarium i obserwatorium, zna to środowisko, możliwości zespołu. Ważna jest także znajomość już realizowanych projektów związanych z modernizacją instytucji, jak i tych, które przed nami"- dodał.
Magdalena Pilska-Piotrowska dostanie propozycję trzyletniego kontraktu. Jeśli zgodzi się na zaproponowane warunki, 1 grudnia oficjalnie zostanie dyrektorką Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. (PAP)
Nauka w Polsce, Agnieszka Libudzka
ali/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.