Uczelnie i instytucje

Minister edukacji i nauki powołał skład Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2024-2027

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Ministerstwo edukacji i nauki poinformowało w czwartek o powołaniu przez szefa resortu członków VII kadencji Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) na lata 2024-2027. Nominację na przewodniczącego PKA otrzymał ks. prof. Tadeusz Stanisławski - podano w komunikacie.

Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) - jak podał resort na stronie - jest niezależną instytucją działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia w polskim systemie szkolnictwa wyższego i nauki. W jej skład wchodzi stu członków oraz przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

"Członkowie Komisji zostali powołani spośród kandydatów zgłoszonych przez: uczelnie, Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, konferencję rektorów, prezydium PKA, Parlament Studentów RP, ogólnokrajowe stowarzyszenia naukowe i organizacje pracodawców" - przekazano. Nominację na przewodniczącego PKA otrzymał ks. prof. Tadeusz Stanisławski.

Kadencja PKA rozpoczyna się 1 stycznia 2024 r. i trwa 4 lata.

Pełen skład komisji podano na stronie internetowej. 

Autorka: Paulina Kurek

pak/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Loreal-Unesco/ Fot. Marcin Oliva Soto

    Sześć wybitnych polskich badaczek z nagrodą L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

  • 06.04.2024. Na zdjęciu Marek Safjan. PAP/Marcin Obara

    Prof. Marek Safjan doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera