Fot. Adobe Stock

Radom/ Kierunek lekarski najpopularniejszy na Uniwersytecie Radomskim

Medycyna, pielęgniarstwo, fizjoterapia i psychologia cieszą się największą popularnością na Uniwersytecie Radomskim. Po I turze rekrutacji wszystkie miejsca są już zajęte. Można natomiast dostać się jeszcze m.in. na prawo czy uruchamianą w tym roku informatykę i analitykę w biznesie.

  • Płock, panorama, Adobe Stock

    Płock/ Akademia Mazowiecka z pozytywnymi ocenami dla dwóch kierunków

    Akademia Mazowiecka w Płocku otrzymała od Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywną ocenę programową dla funkcjonującego już kierunku lekarskiego oraz pozytywną opinię w sprawie spełnienia warunków prowadzenia studiów na planowanym kierunku automatyka i robotyka - oznajmiła uczelnia.

  • Warszawa, 28.12.2023. Minister nauki Dariusz Wieczorek podczas konferencji prasowej w gmachu resortu nauki. Fot. PAP/Piotr Nowak

    Wieczorek: w lutym wystąpimy o skontrolowanie nowo otwartych kierunków lekarskich

    Minister nauki Dariusz Wieczorek zapowiedział, że w lutym wystąpi o skontrolowanie nowo otwartych kierunków lekarskich, które działają mimo braku pozytywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

  • Tarnów, Adobe Stock

    Minister Czarnek wręczył Akademii Tarnowskiej pozwolenie na utworzenie kierunku lekarskiego

    Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wręczył w środę w Warszawie Akademii Tarnowskiej decyzję o udzieleniu pozwolenia na utworzenie kierunku lekarskiego.

  • Fot. Adobe Stock

    Projekt rozporządzenia dot. limitu przyjęć na kierunki lekarskie - skierowany do konsultacji publicznych

    Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie limitu przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym został skierowany do konsultacji publicznych - czytamy na stronie RCL. Zgodnie z projektem w roku akademickim 2023/2024 uczelnie będą mogły przyjąć na pierwszy rok takich studiów 322 studentów więcej niż w roku obecnym.

  • Fot. Fotolia

    Opole/ Pozytywna opinia PKA o kształceniu na kierunku lekarskim na UO

    Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie zaopiniowało wniosek Uniwersytetu Opolskiego (UO) o nadanie Wydziałowi Przyrodniczo-Technicznemu uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku lekarskim na poziomie jednolitych studiów magisterskich – podał Uniwersytet.

  • Fot. Fotolia

    Opole/ Jest szansa na dofinansowanie Collegium Medicum z budżetu państwa

    Jest szansa na to, by Uniwersytet Opolski pozyskał dofinansowanie z budżetu państwa na przebudowę jednego z budynków uczelni na potrzeby Collegium Medicum – zadeklarował w piątek w Opolu wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

  • Fot. Fotolia

    Arłukowicz: w Zielonej Górze powstanie kierunek lekarski

    Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz ogłosił, że na Uniwersytecie Zielonogórskim powstanie kierunek lekarski. Pierwszy nabór na ten kierunek miałby się odbyć jesienią tego roku, dla studentów przewidziano 60 miejsc.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

25.06.2026. Astronauta ESA Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas konferencji naukowej „Ekosystem kosmiczny rok po misji IGNIS” z okazji pierwszej rocznicy lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, 25 bm. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

Uznański-Wiśniewski w rocznicę startu: jakby to było wczoraj

25 czerwca mija rok od startu misji kosmicznej z udziałem Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. Wspominając emocje, które mu wtedy towarzyszyły, astronauta przyznał, że pamięta je, jakby to było wczoraj. Wyraził też nadzieję, że swoimi kompetencjami i doświadczeniem będzie wspierał polski sektor kosmiczny.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera