PAP © 2017 / Rafał Guz

Wiceminister nauki dla PAP: zamiast NIT - Sieć Badawcza Łukasiewicz

Nie Narodowy Instytut Technologiczny a Sieć Badawcza Łukasiewicz połączy kilkadziesiąt instytutów badawczych, które mają prowadzić prace rozwojowe w dziedzinach priorytetowych dla Polski. Tak zdecydował resort nauki po zakończeniu konsultacji projektu ustawy o NIT – powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Dardziński.

  • Fot. Fotolia

    Śląskie/ WRDS zaniepokojona "szkicowością" rozwiązań w projekcie o NIT

    Zaniepokojenie "szkicowością" rozwiązań proponowanych w projekcie ustawy o Narodowym Instytucie Technologicznym (NIT), zwłaszcza w zakresie zapisów dotyczących organizacji i gospodarki finansowej Instytutu – wyraziła Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego (WRDS) w Katowicach.

  • Rada Główna Instytutów Badawczych krytycznie nt. projektu ustawy o NIT

    Projekt ustawy o Narodowym Instytucie Technologicznym (NIT) powinien być wycofany lub radykalnie zmodyfikowany - uważa Rada Główna Instytutów Badawczych (RGIB). Odniosła się w ten sposób do pomysłu zmian organizacyjnych dot. instytutów badawczych, zaproponowanych przez resort nauki.

  • Dardziński: Narodowy Instytut Technologiczny będzie konfederacją instytutów badawczych

    Narodowy Instytut Technologiczny (NIT) ma być elastycznie działającą instytucją, prowadzącą badania naukowe ważne dla realizacji polityki gospodarczej. Będzie to konfederacja wielu instytutów badawczych, które teraz podlegają różnym ministrom - powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Dardziński.

  • Resort nauki chce powołać Narodowy Instytut Technologiczny

    Powołanie Narodowego Instytutu Technologicznego (NIT), w skład którego wejdzie kilkadziesiąt instytutów badawczych, przewiduje projekt ustawy przygotowany przez resort nauki. NIT ma prowadzić badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinach priorytetowych dla Polski.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • EPA/SALVATORE DI NOLFI  02.07.2025

    Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera