Fot. Adobe Stock

EPO Patent Index 2024: z Polski prawie 700 na 200 tys. wniosków patentowych

Polska znalazła się na 26. miejscu wśród wszystkich krajów zgłaszających wnioski patentowe do Europejskiego Urzędu Patentowego. Najwięcej polskich wniosków dotyczy: technologii medycznej, inżynierii lądowej i chemii organicznej - wynika z informacji prasowej Urzędu Patentowego RP.

  • Fot. Adobe Stock
    Innowacje

    Europejski Urząd Patentowy: najwięcej polskich patentów akademickich z UW, AGH i PW

    Ponad 10 proc. zgłoszeń patentowych złożonych w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) pochodzi z uczelni – wynika z opublikowanego we wtorek raportu. W Polsce najwięcej patentów akademickich zgłaszali wynalazcy z Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Warszawskiej.

  • Fot. Adobe Stock

    EPO: w 2020 r. o ponad 4 proc. wzrosła liczba europejskich zgłoszeń patentowych z Polski

    W 2020 roku, pomimo pandemii, polskie uczelnie i przedsiębiorstwa złożyły więcej zgłoszeń patentowych do Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO). Liczba zgłoszeń z Polski wzrosła o 4,3 proc. - wynika z opublikowanego we wtorek przez Europejski Urząd Patentowy indeksu patentowego.

  • Fot. Fotolia
    Innowacje

    Europejski Urząd Patentowy: Polska 26. na świecie w liczbie wniosków patentowych

    Polska zajmuje 26. miejsce na świecie, jeśli chodzi o liczbę wniosków patentowych złożonych do Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO) - wynika z opublikowanego w czwartek EPO Patent Index. Niemal co 3. wniosek na tysiąc pochodzi z Polski.

  • Raport: liczba polskich patentów od Europejskiego Urzędu Patentowego wzrosła o 19 proc.

    W 2016 r. liczba patentów przyznawanych polskim spółkom i instytutom naukowym przez Europejski Urząd Patentowy wzrosła o 19 proc. Liczba zgłoszeń patentowych spadła natomiast o prawie 28 proc. - wynika z raportu Europejskiego Urzędu Patentowego.

Najpopularniejsze

  • Warszawa, 24.07.2025. Polski astronauta, członek załogi misji Axiom-4 dr Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas powitania w Porcie Lotniczym im. Chopina na Okęciu w Warszawie, 24 bm. Polski astronauta wrócił do kraju na pokładzie specjalnego rządowego samolotu. PAP/Leszek Szymański

    Uznański-Wiśniewski: każdy dzień noszenia polskiej flagi na orbicie był ogromną dumą

  • Polski astronauta wrócił do kraju

  • Prof. Wojdacz: polska epigenetyka rośnie w siłę, ale potrzebujemy więcej młodych naukowców

  • Naukowcy o eksperymentach z misji IGNIS: nadchodzi najbardziej ekscytująca część

  • Falujący podolbrzym. Kiedy supermasywna czarna dziura oddziera gwiazdę z otoczki

  • , 25.06.2025. Start rakiety Falcon 9 z kapsułą Crew Dragon z Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral na Florydzie. W ramach misji Axiom-4 rakieta zabrała czwórkę astronautów, w tym Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). PAP/Leszek Szymański

    Indie/ Naukowcy: udział w misji Ax-4 to kolejny krok w realizacji strategii kosmicznej kraju

  • Naukowcy ustalili, które formy ruchu łagodzą objawy bezsenności lepiej niż leki i psychoterapia

  • Badanie: odtwarzanie mokradeł już po roku przynosi korzyści dla klimatu

  • WHO: ponad 211 tys. przypadków cholery odnotowano na świecie do maja 2025 r.

  • Superbakterie mogą zabić miliony ludzi i kosztować globalną gospodarkę ok. 1,7 bln dol. rocznie

Warszawa, 24.07.2025. Polski astronauta, członek załogi misji Axiom-4 dr Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas powitania w Porcie Lotniczym im. Chopina na Okęciu w Warszawie, 24 bm. Polski astronauta wrócił do kraju na pokładzie specjalnego rządowego samolotu. PAP/Leszek Szymański

Uznański-Wiśniewski: każdy dzień noszenia polskiej flagi na orbicie był ogromną dumą

Każdy dzień noszenia polskiej flagi na orbicie był ogromną dumą - powiedział polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski, który w czwartek przyleciał do Polski. Dodał, że byłby gotowy nadal reprezentować Polskę jako astronauta, jeśli będzie taka możliwość.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera