Algorytmy sztucznej inteligencji mają możliwość doskonałego przeczesywania kohort pacjentów z poszczególnymi genotypami, jednak nie zastąpią człowieka. Powinny go wspomagać – powiedział prof. Marcin Moniuszko z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Pacjenci z nadwagą są bardziej skłonni nie zgadzać się z poradami dotyczącymi utraty wagi i stylu życia ze swoimi lekarzami - sugerują autorzy artykułu na łamach pisma „Family Practice“.
W szpitalu przed operacją pacjent przez kilka godzin nie może jeść posiłków, podczas operacji się nie rusza i nie ma ubrania. W takich warunkach łatwo może dojść do wychłodzenia organizmu. Zespół z Politechniki Warszawskiej zastanawia się, jak zapobiegać niezamierzonej hipotermii okołooperacyjnej pacjentów.
Wyrównanie szans pacjentów z rakiem jądra niezależnie od ich zamożności i pochodzenia sprawiło, że wyniki leczenia były podobne – informuje pismo „Cancer”.
Brytyjska publiczna służba zdrowia (NHS) wykorzysta sztuczną inteligencję opracowaną przez Google przy leczeniu pacjentów –informuje serwis „BBC News”.
Wizyta u lekarza ma nieść pomoc, tymczasem dla ponad połowy pacjentów wiąże się ze stresem – opisuje dziennik „Daily Mail”.
Lekarze zbyt mało wagi przykładają do współpracy z pacjentem w procesie leczenia – wynika z badań opublikowanych na łamach "British Medical Journal".