Fot. Adobe Stock

Gdańsk/ Nauka zdalna na UG przez pierwszy tydzień po Nowym Roku

Dziekani Uniwersytetu Gdańskiego zdecydowali, że w pierwszym tygodniu po Nowym Roku nauka będzie prowadzona zdalnie. Działanie władz uczelni podyktowane jest m.in. oszczędnościami. Uczelnia wskazuje, że przez tydzień może zaoszczędzić 25-30 proc energii elektrycznej i ok. 5 proc. energii cieplnej.

  • Fot. Adobe Stock

    Olsztyn/ Studenci UWM przez dwa tygodnie stycznia będą uczyć się zdalnie

    Przez pierwsze dwa tygodnie stycznia studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą się uczyć zdalnie. Uczelnia chce ograniczyć wysokie koszty energii - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik uczelni Łukasz Staniszewski.

  • Fot. Adobe Stock

    Zajęcia na uniwersytetach odbywają się często w formie hybrydowej

    Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i większości wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego zajęcia odbywają się w formie hybrydowej: część z nich, zwłaszcza wykłady prowadzone w dużych grupach, zorganizowane są w formie zdalnej.

  • Fot. Adobe Stock

    Nalaskowski: grozi nam generacja studentów, którzy nie wyobrażają sobie uniwersytetu inaczej, niż przez komputer

    Grozi nam generacja studentów, którzy nie wyobrażają sobie uniwersytetu inaczej, niż przez komputer - powiedział w rozmowie z PAP prof. Aleksander Nalaskowski z UMK w Toruniu. Pedagog i badacz z wieloletnim doświadczeniem jest pełen obaw po 1,5 roku zdalnej edukacji studentów.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Młodzież ucząca się zdalnie gorzej radzi sobie emocjonalnie, społecznie i edukacyjnie

    Uczący się zdalnie w trakcie pandemii COVID-19 uczniowie szkół średnich gorzej radzą sobie na płaszczyźnie emocjonalnej, edukacyjnej i społecznej niż ci, którzy mieli możliwość uczęszczania do szkoły stacjonarnie - informuje Educational Researcher.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Pogorszenie stanu zdrowia psychicznego u dzieci uczących się w trybie zdalnym oraz u ich rodziców

    Dzieci, które nie mogą korzystać z tradycyjnej nauki na terenie szkoły w czasie pandemii COVID-19 oraz ich rodzice, wykazują pogorszenie w zakresie zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego - wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie Morbidity and Mortality Weekly Report.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Nowa metoda testowania pozwala zredukować ryzyko ściągania podczas zdalnych egzaminów

    Nowa metoda testowania pozwala na minimalizowanie ryzyka ściągania na egzaminach w dobie nauki zdalnej - deklarują naukowcy z Rensselaer Polytechnic Institute w USA.

  • Fot. Adobe Stock
    Człowiek

    Prof. Mankiewicz: edukacja cyfrowa jest koniecznością. I to nie ze względu na pandemię

    W szkołach, gdzie mówi się, że edukacja cyfrowa się nie spisała i nie będzie kontynuowana - krzywdzi się uczniów. Takie kształcenie w szkole nie powinno być traktowane jako przymus związany z pandemią, ale jako element niezbędny, aby zapewnić młodzieży bezpieczniejszą przyszłość - mówi prof. Lech Mankiewicz.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk.  PAP/Radek Pietruszka

Kanclerz PAN: grunty, nieruchomości – akademia dysponuje unikalnym majątkiem

Grunty rolne, ośrodki wczasowe, ale i budynki po PGR-ach – Polska Akademia Nauk dysponuje unikalnym w skali instytucji państwowych majątkiem. Jak powiedziała PAP kanclerz PAN Monika Kallista, z części nieruchomości akademia czerpie zyski, które przeznacza na naukę, ale do części musi dokładać.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera