20.03.2024. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Maciej Gdula podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej. PAP/Radek Pietruszka

M. Gdula: trzeba dowartościować pracę dydaktyczną na uczelniach

Trzeba "dowartościować" pracę dydaktyczną i podnieść jakość pracy na uczelniach; może to przyczynić się do odmłodzenia kadry naukowej – powiedział w rozmowie z PAP wiceminister nauki Maciej Gdula.

  • 20.03.2024. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Maciej Gdula podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej w siedzibie resortu w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    M. Gdula: jestem zwolennikiem pozostawienia habilitacji

    Habilitacja jest elementem budowania jakości i przedłużenia ścieżki kariery naukowej; mobilizuje naukowców - powiedział w rozmowie z PAP wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Gdula. Dodał, że jest zwolennikiem pozostawienia habilitacji wśród stopni naukowych.

  • 20.03.2024. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Maciej Gdula podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej w siedzibie resortu w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    MNiSW: jest szansa na dodatkowe wsparcie dla IMol PAN

    Jest szansa na dodatkowe wsparcie finansowe Międzynarodowego Instytutu Mechanizmów i Maszyn Molekularnych PAN (IMol) - poinformował PAP wiceminister nauki Maciej Gdula. Władze instytutu zapowiadają złożenie do MNiSW wniosku o podwyższenie kategorii naukowej. Wniosek ma wpłynąć po świętach.

  • 20.03.2024. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Maciej Gdula podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej w siedzibie resortu w Warszawie.  PAP/Radek Pietruszka

    Wiceminister nauki: chcemy wykluczyć drapieżne czasopisma

    Jeszcze w tym roku resort nauki planuje znowelizować tzw. ustawę Gowina. Naprawy wymaga m.in. system ewaluacji uczelni. Ministerstwo chce też ograniczyć rolę tzw. drapieżnych czasopism na liście czasopism punktowanych - zapowiedział w rozmowie z PAP wiceminister nauki Maciej Gdula.

  • 20.03.2024. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Maciej Gdula podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej w siedzibie resortu w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    100 dni rządu/ Wiceminister nauki: dialog ze środowiskiem badaczy i uczelni, większe nakłady na naukę

    Resortowi nauki udało się znacząco zwiększyć nakłady na naukę, oraz nawiązać dialog ze środowiskiem badaczy i przedstawicieli uczelni - podkreślił w rozmowie z PAP wiceminister nauki Maciej Gdula.

  • Warszawa, 20.12.2023. Wiceminister nauki Maciej Gdula. PAP/Andrzej Lange

    M. Gdula: lista czasopism zostanie, trzeba nad nią pracować

    Dalsze prace nad wykazem czasopism punktowanych i nowelizację ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce zapowiedział w czwartek wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Gdula w podkaście z cyklu „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”.

  • Kraków, 15.02.2024. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki Maciej Gdula w Krakowie (as/zkoc) PAP/Art Service

    Gdula: studenci zamykanych kierunków lekarskich będą mieli propozycje dobrych studiów

    Studenci kierunków lekarskich, uruchomionych bez pozytywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej, w przypadku konieczności zamknięcia tych kierunków, będą mieli propozycje dobrych, jakościowych studiów – zapowiedział wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Gdula.

  • 15.02.2024. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki Maciej Gdula. PAP/Art Service

    Gdula: decyzje o ważności studiów podyplomowych w Collegium Humanum muszą być dokonane na drodze sądowej

    Wstępne analizy wskazują, że decyzje o ważności dyplomów uzyskanych na studiach podyplomowych w Collegium Humanum muszą być dokonane na drodze sądowej – ocenił w poniedziałek wiceminister nauki Maciej Gdula. Według niego należy wypracować jasne zasady akredytacji tego typu studiów.

Najpopularniejsze

  • Łoś. Fot. Patryk Sacharewicz, mat. prasowe

    Od badylarza do łopatacza – zbadano zmiany wielkości poroża łosi w okresie bez polowań

  • NCN: plan finansowy uwzględniający dodatkowe 200 mln zł podpisany przez ministra

  • Naukowcy zapraszają Polaków: włączcie się w poszukiwania afrykańskich kleszczy

  • Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Prof. Katarzyna Kłosińska: Nigdy nie zrezygnujemy z "ó" czy "rz"

  • Fot. Adobe Stock

    Sztuczna inteligencja coraz lepiej oszukuje

  • Metaboliczne podstawy autyzmu

  • Żel z białka, żelaza i złota zwalcza objawy i skutki spożycia alkoholu

  • Webb wykrył atmosferę w egzoplanecie

  • Niski testosteron oznacza większe ryzyko zgonu

28.06.2016 Na zdjęciu Olga Malinkiewicz. PAP/Marcin Obara

Olga Malinkiewicz wśród finalistów European Inventor Award 2024

Polska wynalazczyni Olga Malinkiewicz i kierowany przez nią zespół zostali finalistami European Inventor Award 2024 - poinformował w czwartek Europejski Urząd Patentowy. Zwycięzców konkursu poznamy 9 lipca; ceremonia odbędzie się na Malcie.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera