Sejm/ W przyszłym tygodniu komisja zdrowia będzie kontynuowała dyskusję o ABM

16.01.2024. Posiedzenie komisji Zdrowia w Sejmie w Warszawie, 16 bm. Komisja zajmuje się m.in. rozpatrzeniem informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli funkcjonowania Agencji Badań Medycznych. PAP/Tomasz Gzell
16.01.2024. Posiedzenie komisji Zdrowia w Sejmie w Warszawie, 16 bm. Komisja zajmuje się m.in. rozpatrzeniem informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli funkcjonowania Agencji Badań Medycznych. PAP/Tomasz Gzell

Sejmowa komisja zdrowia będzie kontynuowała w przyszłym tygodniu dyskusję o Agencji Badań Medycznych. Przewodniczący komisji Bartosz Arłukowicz (KO) stwierdził, że sprawa jest poważna i wymaga dokładnego zbadania.

Komisja na wtorkowym posiedzeniu przez dwie i pół godziny omawiała funkcjonowanie agencji w latach 2019-2023.

"Pytań jest bardzo dużo. Odpowiedzi też bardzo dużo. Wątków do poruszenia też jeszcze bardzo, bardzo dużo. Sprawa jest bardzo poważna. (…) Temat nie do końca został omówiony, a mamy dzisiaj debatę budżetową. W związku z tym mam propozycję, byśmy przerwali pracę komisji i kontynuowali w kolejnym tygodniu" – powiedział przewodniczący komisji.

"W tym czasie przygotujemy się do potencjalnego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratora krajowego. Popracujmy nad ABM dokładniej" – dodał.

W czasie kolejnego posiedzenia komisji zdrowia, jak kontynuował, wszyscy będą mieli szansę zabrać głos.

Wcześniej, w czasie wtorkowego posiedzenia, wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny przekazał, że resort negatywnie ocenia działalność Agencji Badań Medycznych. Wskazał, że środki, którymi dysponuje ABM, powinny być lepiej wykorzystywane, a liczba projektów większa. Wiceminister podał, że przygotowywana jest procedura konkursowa, by wyłonić nowego prezesa ABM. Dotychczasowy szef agencji Radosław Sierpiński został odwołany w grudniu ub.r. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: wirusy i bakterie nie mają wakacji, niektórym z nich sprzyjają wysokie temperatury

  • Fot. Adobe Stock

    Kardiolog: w czasie upałów serce pracuje intensywniej, może dojść do zawału

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera