Poznań/ Rusza rekrutacja studentów do programu PoMost

Fot. Przemysław Stanula
Fot. Przemysław Stanula

Rusza rekrutacja studentów do programu PoMost – poinformował w środę Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Program umożliwia osobom studiującym na jednej z poznańskich uczelni realizację wybranego przedmiotu na innej, partnerskiej uczelni z Poznania.

W programie PoMost mogą wziąć udział osoby studiujące na uczelniach partnerskich, które ukończyły I rok studiów na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich, albo pierwszy semestr na studiach drugiego stopnia. W ramach programu studenci mogą realizować wybrany przedmiot - z wyjątkiem wychowania fizycznego i języków obcych - poza macierzystą uczelnią, w oparciu o istniejące programy studiów w wybranej przez siebie szkole wyższej.

„Jest to pierwszy tego typu projekt w skali kraju, który umożliwia osobom studiującym na jednej z poznańskich uczelni realizację wybranego przedmiotu na innej, partnerskiej uczelni z Poznania. Celem inicjatywy jest zwiększenie możliwości rozwoju studentów oraz wzmocnienie współpracy i integracji poznańskich uczelni” – podkreśliła Agnieszka Książkiewicz z biura prasowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Porozumienie w sprawie programu PoMost podpisały w październiku 2023 roku władze poznańskich uczelni publicznych: Akademii Muzycznej im I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Artystycznego im. M. Abakanowicz w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. (PAP)

Nauka w Polsce, Anna Jowsa

ajw/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera