Uczelnie i instytucje

Lublin/ Rektor KUL będzie się ubiegał o reelekcję

24.10.2023. Rektor KUL ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski. PAP/Wojtek Jargiło
24.10.2023. Rektor KUL ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski. PAP/Wojtek Jargiło

Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski będzie się ubiegał o reelekcję. W regulaminowym terminie nie wpłynęła inna kandydatura – podała uczelnia w piątek. Wybory zaplanowano na 9 maja.

Zastępca rzecznika prasowego KUL Monika Stojowska poinformowała, że rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego zgłosiło do wyborów 30 senatorów. Nie będzie miał kontrkandydata, bo w regulaminowym terminie nie wpłynęła inna kandydatura. Wybory rektora na lata 2024-2028 odbędą się 9 maja. Uprawnienia do głosowania ma 39 senatorów uniwersytetu.

Ks. prof. Kalinowski zapowiedział w komunikacie, że w drugiej kadencji zamierza nadal dbać o rozwój KUL w zakresie m.in. badań naukowych, podnoszenia jakości kształcenia i dostosowywania oferty studiów do potrzeb społecznych, umiędzynarodowienia uczelni, wdrażania nowych technologii. Wskazując priorytety, wymienił m.in. rozbudowę Wydziału Medycznego, dostosowanie infrastruktury akademickiej – w tym sportowej – do bieżących potrzeb, dokończenie remontów, poprawę warunków pracy i wynagradzania.

Ks. prof. Kalinowski zapowiedział w komunikacie zorganizowanie debaty o przyszłości uniwersytetu z udziałem studentów, doktorantów, naukowców i pracowników administracji.

Katolicki Uniwersytet Lubelski jest najstarszą uczelnią w Lublinie. Powstał w 1918 r. Kształci blisko 9 tys. studentów, z czego ponad 800 z zagranicy, z 55 krajów. W październiku kształcenie na pierwszym roku rozpoczęło 3 tys. osób.(PAP)

Piotr Nowak

pin/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera