Uczelnie i instytucje

Lublin/ Politechnika Lubelska rozpoczęła współpracę z PKP Intercity

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Politechnika Lubelska podpisała w piątek umowę o współpracy z PKP Intercity. Oprócz organizacji wspólnych konferencji i prac badawczych, studenci będą mieli dostęp do praktyk i staży – przekazała w piątkowym komunikacie rzecznik uczelni Iwona Czajkowska-Deneka.

Porozumienie o współpracy podpisali w piątek w Lublinie wiceprezes zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz oraz rektor Politechniki Lubelskiej prof. Zbigniew Pater. Jak podkreślono w komunikacie, współpraca spółki z sektorem szkolnictwa przyczyni się do zniwelowania luk kadrowych i umożliwi absolwentom rozwój zawodowy w branży kolejowej, a Politechnice Lubelskiej zapewni dostosowanie oferty edukacyjnej do wymagań rynku pracy przewoźników kolejowych.

„W Lublinie planujemy wybudowanie nowoczesnego zaplecza technicznego dla naszych pociągów. Pod koniec stycznia rozstrzygnęliśmy postępowanie na prace projektowe. Już wkrótce zatrudnionych w naszych szeregach będzie 400 osób, którzy będą wykonywać pracę w komfortowych i nowych halach w Lublinie, obsługując nowoczesny tabor” – zaznaczył wiceprezes PKP Intercity, cytowany w komunikacie.

Rektor uczelni prof. Zbigniew Pater zwrócił uwagę, że studenci będą mieć dostęp do praktyk i staży w jednym z najważniejszych podmiotów w branży kolejowej w Polsce. „To wyjątkowa szansa na zdobycie cennego branżowego doświadczenia. Dzięki temu, opuszczając mury uczelni, będą wyposażeni w najnowszą wiedzę i potrzebne umiejętności” – zauważył rektor.

Umowa obejmuje również wspólne organizowanie konferencji, seminariów, warsztatów i sympozjów. Pracownicy uczelni będą także świadczyli usługi badawcze, eksperckie i konsultingowe dla spółki.

Politechnika Lubelska to siedemnasta uczelnia wyższa, która nawiązała współpracę z PKP Intercity.(PAP)

Nauka w Polsce, Gabriela Bogaczyk

gab/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera