Drużyna Wydziału Fizyki UW na 5. miejscu w Międzynarodowym Turnieju Fizyków

Reprezentacja FUW. Od lewej: mgr  Paweł Szczypkowski (opiekun drużyny), Jakub Trzaska Michał  Zdziennicki.(opiekun drużyny), Sara Gałan,  Bartłomiej Leks, Jakub  Hevler, Paweł Kałwak, prof. Krzysztof Turzyński (opiekun drużyny),  Michał Puza, Magdalena Orłowska, w locie: kapitan drużyny Jakub  Kośmicki. (fot. FUW)
Reprezentacja FUW. Od lewej: mgr Paweł Szczypkowski (opiekun drużyny), Jakub Trzaska Michał Zdziennicki.(opiekun drużyny), Sara Gałan, Bartłomiej Leks, Jakub Hevler, Paweł Kałwak, prof. Krzysztof Turzyński (opiekun drużyny), Michał Puza, Magdalena Orłowska, w locie: kapitan drużyny Jakub Kośmicki. (fot. FUW)

Drużyna Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (FUW) zajęła piąte miejsce w Międzynarodowym Turnieju Fizyków (International Physicists’ Tournament). Zwycięzcą 16. edycji turnieju została reprezentacja Niemiec, drugie miejsce zajęła drużyna Ecole Polytechnique z Francji, a trzecie Włosi z Politecnico di Milano.

W zawodach, które 6 kwietnia zakończyły się w Zurychu rywalizowało 21 drużyn z całego świata - poinformował FUW w przesłanym komunikacie. Z Polski wystartowali też studenci z Krakowa.

Międzynarodowy Turniej Fizyków IPT (International Physicists' Tournament) to zawody drużynowe, w których uczestniczą studenci fizyki z całego świata. W tym roku w the Swiss Federal Institute of Technology (ETH Zürich) w Zurychu, w Szwajcarii odbyła się jego 16. edycja.

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Kośmicki (kapitan), Jakub Hevler, Sara Gałan, Paweł Kałwak, Piotr Łukawski i Magdalena Orłowska. Na miejscu wspierali ich jeszcze Wiktor Kalinowski, Bartłomiej Leks, Michał Puzai Jakub Trzaska, a zdalnie - Debora Choińska. Za przygotowanie drużyny do zawodów odpowiedzialni byli mgr Paweł Szczypkowski i Michał Zdziennicki - podano w komunikacie.

W czasie zawodów studenci FUW stoczyli potyczki na najlepsze rozwiązanie, dyskutując o problemach fizycznych z koleżankami i kolegami z całego świata.

"Jest to absolutnie niesamowite, jak wielki postęp zrobili studenci drugiego roku studiów licencjackich, by tak skutecznie rywalizować z drużynami innych prestiżowych uczelni - mówi, cytowany w komunikacie, dr hab. Krzysztof Turzyński, który od lat opiekuje się uczestnikami zawodów IPT. - W tym roku walka o wejście do finałowej trójki była bardzo wyrównana, a polską drużynę od wchodzących do finału dzieliła zaledwie czteroprocentowa różnica punktów".

Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera