Uczelnie i instytucje

Gliwice/ Studenckie Centrum Kreatywności w konkursie na modernizację roku

Gliwice, 25.11.2021. Logo Centrum Nowych Technologii w Gliwicach (hb/ibor) PAP/Hanna Bardo
Gliwice, 25.11.2021. Logo Centrum Nowych Technologii w Gliwicach (hb/ibor) PAP/Hanna Bardo

Studenckie Centrum Kreatywności Politechniki Śląskiej, które mieści się w zrewitalizowanym budynku dawnych stajni, zostało nominowane w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." - poinformowało biuro prasowe uczelni.

Celem konkursu jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, którzy wyróżniają się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych.

Nominację do tegorocznej nagrody otrzymało Studenckie Centrum Kreatywności przy ulicy Akademickiej w Gliwicach w kategorii "modelowa rewitalizacja". Budynek powstał na początku XX wieku. Zbudowany został w stylu historyzmu i stanowił część remizy strażackiej. Niegdyś był również stajnią dla koni strażackich.

Budynek przez ostatnie lata stał opuszczony i nieużytkowany, a jego stan techniczny z roku na rok pogarszał się. Przeprowadzona modernizacja uratowała go od całkowitej degradacji, a budynek stał się siedzibą Studenckiego Centrum Kreatywności.

W nowoczesnym obiekcie znajdują się podstrefy: strefa kreacji pomysłu (praca indywidualna i grupowa), materiałoteka (biblioteka próbek materiałowych i wiedzy z zakresu materiałoznawstwa), czytelnia (dział: design and new technology), warsztaty kreatywności (pracownie obróbki tworzyw sztucznych, drewna i metalu, drukarki 3D, obrabiarki i wycinarki 2D i 3D, cięcie laserem, itp.) plus stanowiska montażowe. Istotna jest także strefa ekspozycyjna oraz sala kinowa (wystawy i promocja) na spotkania grupowe, prezentacje projektów i prototypów. (PAP)

autorka: Julia Szymańska

jms/ mick/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Lekarski, psychologia, finanse i rachunkowość oraz informatyka - najpopularniejszymi kierunkami na studia

  • 11.06.2024. Biblioteka Politechniki Rzeszowskiej w Rzeszowie. PAP/Darek Delmanowicz

    Rzeszów/ Lotnictwo i kosmonautyka, kryminologia, kierunek lekarski to najpopularniejsze kierunki studiów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera